array(0) { }

Pētnieki izprintē īstu cilvēka ausi

Printeris – gandrīz katram nu jau mājās tāds ir. Lai gan pirmais, kas ienāk prātā, izdzirdot šo vārdu, ir papīra dokumenta printēšana, mūsdienās vārdu printeris jau sāk izmantot arī citās dzīves sfērās.

3D printeri spēj izprintēt praktiski jebkuru detālu, kura ir pirms tam dizainēta speciālās programmās. Taču 3D printeri pamazām ienāk vēl kāda zinātnes nozarē, kur sola panākt revolūciju – medicīnā. Ilgu laiku printētas ķermeņa daļas tika uzskatītas par zinātnisko fantastiku, kuru mums visticamāk nekad neizdotos ieraudzīt, taču nu viss sāk mainīties. Patiesībā viss jau ir mainījies.

Wake Forest Institute for Regenerative Medicine ir iestāde, kas nodarbojas tieši ar to – mēģina radīt tehnoloģiju, ar kuras palīdzību būtu iespējams izprintēt jebkuru cilvēka ķermeņa daļu vai orgānu. Lai gan šī institūta sapņi par, piemēram, nieres izprintēšanu vēl ir patālā nākotnē, tomēr viņiem ir izdevies paveikt kaut ko revolucionāru jau tagad.

Viņi ir izgatavojuši jaunu printeri, kas atrisina divas līdz šim neatrisinātas problēmas – izveidotie audi ir daudz stiprāki un lielāki; audu šūnas spēj izdzīvot pietiekami ilgi, lai būtu iespējams tās pārstādīt cilvēkam. Izmantojot šo printeri, ir jau radīti audi, kurus izdevies pārstādīt dzīvniekiem. Turklāt šie audi ir spējuši izdzīvot jaunajā organismā un pilnībā integrēties.

Viena no cilvēka ķermeņa daļām, ko viņiem jau ir izdevies izprintēt, ir cilvēka ārējā auss. No malas tā izskatās pēc kāda traka zinātnieka eksperimenta, taču, iespējams, nākotnē šādi printeri kļūs par ikdienu slimnīcās. Tādējādi zaudētas ķemeņa daļas būtu iespējams atgūt dažu dienu laikā. Ja viss noritēs kā nākas, tad šis institūts sola īstu revolūciju medicīnas nozarē.

13.jpg__800x600_q85_crop

21. februāris, 2016 | 2161 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.