array(0) { }

Robotizēti prusaki glābs cilvēku dzīvības

Prusaki nāks palīgā! Kad pasaule ap mums sagrūs (visticamāk kodolkatastrofas dēļ), populāra teorija apgalvo, ka prusaki spēs pārdzīvot augsto radiācijas līmeni un turpinās savu eksistenci. Zinātnieki nolēma izmantot šos kukaiņus, lai tie mums palīdzētu jau esošajās katastrofās.

Pirms nedēļas Ziemeļkarolīnas Universitātes inženieri prezentēja savu atklājumu kādā augsto tehnoloģiju izstādē Valencijā, Spānijā. Viņi izstrādāja veidu, kas palīdzēs noteikt cilvēku atrašanās vietu zem sagruvušas ēkas, izmantojot prusakus, kas ir aprīkoti ar mikrofoniem. Lai gan pēc bildes šķiet, ka uz prusaka muguras ir vienkārši novietots raidītājs, tomēr patiesībā tas ir iestrādāts prusaka nervu sistēmā, kas ļauj cilvēkam attālināti vadīt šo dzīvo organismu. Pētnieki šos kiborgprusakus sauc vienkārši par biobotiem.

Šo biobotu mērķis ir ar augstas izšķirtspējas mikrofoniem noteikt, vai uztvertā skaņa nāk no cilvēka (piemēram, kliedzieni) vai arī tā ir skaņa no cita avota (piemēram, ūdens pilēšana). Kā apglavo metodes izstrādātāji, kad skaņas avots ir noteikts, tad ar augstu precizitāti būs iespējams noteikt šī avota atrašanās vietu un izglābt cilvēku audz ātrāk.

Šos biobotus tad būs iespējams vadīt uz potenciālā cilvēka atrašanās vietu, tādējādi pat ļaujot sazināties ar cilvēkiem virspusē. Lai izvairītos no tā, ka kiborgprusaki aizbēg no katastrofas vietas, to kustības virzienu ir iespējams ne tikai kontrolēt, bet ap katastrofas vietu varēs uzstādīt īpašu neredzamu žogu, kas neļaus biobotiem izklīst kur pagadās. Mikrofonus uz biobotu mugurām darbinās nelielas saules baterijas un kiborgprusakiem nāksies vien nedaudz uzturēties saulītē, lai tie pilnībā spētu funkcionēt.

Lai gan šādi prusaki, kuros ir iestrādāti sensori un vadības paneļi, ir izveidoti jau agrāk, tikai tagad ir radīta metode, kas tos ļauj izmantot ne tikai izklaidei, bet arī cēlam mērķim. Jau mūsdienās cilvēku glābšanai tiek izmantoti gan dzīvnieki, gan roboti, taču abiem ir savi mīnusi. Apvienojot tos abus ir iespējams radīt daudz efektīvāku glābšanas sistēmu. Inženieri, kas radījuši šos biobotus, nedomā apstāties un rit pētījumi pie līdzīgi aprīkotiem naktstauriņiem.

d2NzYarp351N0Qhz

12. novembris, 2014 | 2311 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.