array(0) { }

Ballītes, kas notika uz atombumbu sprādzienu fona

10 gadu garumā laika posmā no 1952. – 1963. gadam atomtūrisms bija ļoti populāra izklaide.

10 gadu garumā laika posmā no 1952. – 1963. gadam atomtūrisms bija ļoti populāra izklaide. Atombumbu izmēģinājumi tika veikti tikai 80 kilometru attālumā no Lasvegasas un tas piesaistīja daudzu cilvēku uzmanību, kuri uz tā rēķina centās ne tikai nopelnīt, bet arī kārtīgi izklaidēties.

Virszemes kodolizmēģinājumi sākās 1951. gadā netālu no Lasvegasas. Pilsētas iedzīvotāji varēja ļoti labi redzēt katra izmēģinājuma radīto mākoņu sēni, kas pacēlās augstu debesīs. Lai nomierinātu iedzīvotājus, ASV valdība uzsāka ļoti veiksmīgu PR kampaņu, kuras laikā tie tika pārliecināti, ka atombumbas ir ne tikai drošas, bet arī jautra padarīšana. Mūsdienās mēs ļoti labi zinām, cik ļoti lielu skādi var nodarīt jau neliela radioaktīvā noplūde, taču tolaik cilvēki tika pārliecināti, ka no radioaktivitātes var atbrīvoties vienkārši ieejot dušā.

Atombumbu izmēģināšanas vietās strādāja līdz pat 10000 cilvēku un drīz vien skaidri bija redzams, ka tas nes lielu peļņu pilsētas ekonomikai. Atombumbu sprādzieni nogranda vidēji ik pēc trim nedēļām un Lasvegasu drīz vien nodēvēja par “Atompilsētu”, kas piesaistīja tūristus no malu malām, jo tur varēja novērot paši savu kodolsalūtu. Uz pilsētu devās tūristi no visas ASV un pat citām valstīm. Lai iegūtu maksimāli lielu peļņu, viesnīcas par lielu naudu izīrēja numuriņus, no kuriem paveras vislabākais skats uz atmobumbas sprādziena radīto sēni. Tādas lietas kā pusdienu kastītes ar atombumbas attēlu, kuras paņemt līdzi uz tuksnesi, lai labāk aplūkotu sprādzienu, bija ierasta lieta.

Populāras bija arī ballītes, kuras saucās “Dawn Bomb Parties.” Tās sākas pusnaktī un to apmeklētāji izklaidējās līdz 4:00 rītā, kad tūlītēja saullēkta fonā debesis piepildīja kodolizmēģinājuma radītā spilgtā gaisma un milzīgā mākoņu sēne. 1952. gadā arī Elvis Preslijs uzstājās vienā no tādām ballītēm – tolaik gan viņš vēl nebija tik populārs kā vēlāk.

Lai gan valdība centās kontrolēt sprādzienu izmēģinājuma laikus tā, lai vējš radioaktīvos materiālus neaiznestu uz apdzīvotām vietām, cilvēki tomēr sūdzējās par to, ka viņu dzīvnieki neizskaidrojami saslimst. Taču neskatoties uz to, ballītes turpinājās. Tikai 1963. gadā, kad bija izmēģinātas jau 235 atombumbas, tas viss apstājās, jo ASV valdība pielika punktu tik biežiem izmēģinājumiem.

187394935

25. novembris, 2014 | 2809 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.