array(0) { }

Guli kā ģēnijs

6 – 8 stundas ir vidējais daudzums, kāds cilvēkam nepieciešams, lai veiksmīgi izgulētos. Ir veikts pētījums, ka pirms 100 gadiem cilvēki gulēja par 1,5 stundām mazāk. Taču kādi bija gulēšanas ieradumi slavenajiem domātājiem un ģēnijiem?

guli_ka_genijs

6 – 8 stundas ir vidējais daudzums, kāds cilvēkam nepieciešams, lai veiksmīgi izgulētos. Ir veikts pētījums, ka pirms 100 gadiem cilvēki gulēja par 1,5 stundām mazāk. Taču kādi bija gulēšanas ieradumi slavenajiem domātājiem un ģēnijiem? Vari izvēlēties sev tikamāko veidu un gulēt kā ģēnijs.

Daži vēsturiski avoti liecina, ka renesanses ģēnijs Leonardo da Vinči nomodā mēdza palikt pat 22 stundas. Kopumā viņš gulēja 1,5 – 2 stundas diennaktī, ņemot 15 – 20 minūšu pārtraukumus ik pēc pāris stundām. Mūsdienās šādu sistēmu sauc par polifāzisko gulēšanu. Cilvēki, kuri izmēģina šādu sistēmu, apgalvo, ka tā darbojas lieliski. Lai gan joprojām ir oponenti šai teorijai.

Viens no slavenākajiem izgudrotājiem un atklājējiem Nikolā Tesla diennaktī gulējis vien 2 – 3 stundas. Pie saviem izgudrojumiem viņš pavadīja vairākas naktis, pēc kurām mēdza iekrist dziļā miegā uz vairākām stundām.

Vinstons Čērčils gulējis vien 5 stundas naktī. Viņam gan bijis daudz darba un nomodā mēdzis palikt līdz pat trijiem naktī. „Dažkārt ir jāpaguļ arī launaga un pusdienas laikā. Novelc drēbes un liecies gulēt šajā laikā. Nedomā, ka tāpēc tu izdarīsi mazāk darba nekā biji ieplānojis. Patiesībā tu būsi spējīgs izdarīt daudz vairāk pēc tam.” Tā pats Čērčils.

Kalvins Kolidžs bija viens no ASV prezidentiem un viņš gulēja 7 – 8 stundas naktī + 3 stundas pa dienu. Runā, ka Baltajā Namā viņš biežāk esot gulējis, nekā strādājis. Pirmais, ko viņš izdarīja, kad tika apstiprināts prezidenta amatā bija… iet pagulēt.

Albertam Enšteinam paticis ilgi gulēt – 10 stundas diennaktī; izņemot reizes, kad viņš smagi strādāja pie saviem darbiem, tad gan vajadzēja vismaz 11 stundu miega.  Viņš apgalvoja, ka sapņi palīdz viņam ideju radīšanā un padara kreatīvāku.

Bendžamins Franklins esot gulējis vien 2 – 4 stundas diennaktī. Slavens ir viņa teiciens – “Early to bed, early to rise, makes a man healthy, wealthy, and wise.” Starp citu, tieši no Franklina Tomass Edisons pārņēma piemēru gulēt tik maz. Šajā sakarā slavens ir arī cits Franklina teiciens – “There will be sleeping enough in the grave.”

Izāks Ņūtons gulēja 3 – 4 stundas dienā. Pārējo laiku viņš smagi strādāja pie saviem atklājumiem. Reizēm esot negulējis pat dienām ilgi, no kā piemetušās dažādas kaites un vājums.

19. jūlijs, 2014 | 2104 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.