array(0) { }

Leģendāras derības

Ikviens no mums kaut reizi savā dzīvē ir saderējis.  Ar draugiem, ģimeni vai darba kolēģiem, tas nav tik būtiski. Tomēr pasaulē ir vairākas leģendāras derības, kas ir izpelnījušās visas cilvēces uzmanību.

1

Pats īsākais stāsts

To uzrakstīja pazīstamais rakstnieks Hemingvejs, kurš saderēja ar savu draugu literātu, ka spēs uzrakstīt stāstu, kas sastāvēs no 10 vārdiem, un piedevām atbildīs visiem literāra darba noteikumiem. Tas nozīmēja, ka darbam jāsastāv no ievada, kulminācijas un atrisinājuma. Kāds gan bija viņa pārinieka pārsteigums, kad Hemingvejs uzrakstīja stāstu no 6 vārdiem: pārdodas bērnu zābaciņi. Ne reizi neuzvilkti.” Tādā veidā Hemingvejs ne tikai uzvarēja derībās, bet arī saņēma naudas balvu.

2

Senākās derības

Noslēdza tās Kleopatra ar Marku Antoniju. Derības balstījās uz to, ka Ēģiptes valdniecei vakariņu laikā ir jāizdzer vīns 10 miljonu monētu vērtībā. Markam pat prātā neienāca, ka Kleopatra spēs izdzert tik daudz alkohola, tāpēc vēsā mierā piekrita derībām.  Tomēr viņš nebija aprēķinājis to, ka sieviešu viltībai nav robežu. Vakariņu laikā Kleopatrai pasniedza vīna glāzi, kuras dibenā atradās melna pērle no viņas privātās kolekcijas. Neminstinoties dāma izdzēra vīnu, savukārt Markam nācās parādīt savu izbrīnu. Tikai ar laiku zinātnieki varēja apliecināt šīs leģendas patiesumu, jo pērle spēj reaģēt ar etiķi līdz pilnīgai izšķīšanai.

3

Uzstājīgais grāfs

Viljams Duglass dzīvoja 18.gadsimtā un bija angļu grāfs. Garlaicības mākts viņš pievērsās kārtīm, vīnam un dažādām derībām, kurās starp citu visbiežāk uzvarēja. Viņa slavenākās derības bija tādas, ka viņš apsolīja, ka spēs nosūtīt vēstuli ar rekordlielu ātrumu – 50 jūdzes stundā. Derības bija uz augstām likmēm, tāpēc viņam obligāti vajadzēja uzvarēt. Atliek vien piebilst, ka toreiz pasta baložu maksimālais ātrums bija labākajā gadījumā 44 jūdzes. Tomēr Vils nepadevās un uz ceļa norīkoja 20 pašus ātrākos kriketa spēlētājus. Pie bumbiņas viņš piesēja vēstuli, un ar šādu viltīgu plānu bez nekāda stresa ieguva savu laimestu.

Steve Borys, an admin operator at Caesars Palace, checks the 2006 NCAA men's college basketball tournament bidding sheets to make sure the numbers match the board at the Caesars Palace sports book in Las Vegas, Monday, March 13, 2006.   (AP Photo/Jane Kalinowsky)

Derības uz lielu naudu

Šādas dārgas derības tika noslēgtas ASV. Tomēr joprojām lielo naudu, jeb 500 miljonus dolāru vēl neviens nav ieguvis, un iespējams derību uzvarētājs tiks paziņots tikai pēc 136 gadiem. Derību būtība slēpās tajā, ka zinātnieki, kuri pētīja cilvēka organisma novecošanos, nespēja nonākt pie kopsaucēja – cik ilgi dzīvos nākotnes cilvēks. Viens uzskata, ka cilvēks nomirs aptuveni 150 gadu vecumā, savukārt otrs ir pārliecināts, ka nekas tāds nekad nenotiks. Tieši tāpēc arī tika noslēgtas šīs derības. Viens no viņiem apgalvoja, ka cilvēks, kurš piedzims 2000.gadā, nodzīvos līdz 150 gadu vecumam, savukārt otrs bija pārliecināts, ka nekas tāds nekad nenotiks. Viņi apsolīja katru gadu bankā noguldīt 150 dolārus un kopā ar procentiem, pēc viņu aprēķiniem pēc 136 gadiem tiks uzkrāta pusmiljarda liela summa. Zinātnieki, protams, saprot, ka diezin vai nodzīvos tik ilgi, tāpēc liek lielas cerības uz to, ka spēs iepriecināt savus pēcnācējus.

5

 

7. marts, 2016 | 2586 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.