array(0) { }

Paranormālās lodes fotogrāfijās

 

Pētniekus interesējoši jautājumi ir – kas tas ir? un kā tas nonāk fotogrāfijā? Ko sauc par pārdabiskajām lodēm? Vai tās ir paranormāls fenomens?

Paranormalas lodes_1

Fotogrāfiski lode ir apļveida artefakts, kas uzņemtajā fotouzņēmumā reizēm redzams ar aiz sevis atstātu, iezīmētu ”asti” jeb svītru – izplūdušu vai asu līniju. Viens no iemesliem, kāpēc fotoattēlos rodas šādas svītras ir gaismas atspīduma veidošanās no cietām vai šķidrām daļiņām, un lodveida punkts, kas parādās attēlā, ir caurspīdīgs vai baltā krāsā. Lodes veidojas putekļu daļiņu ietekmē, kas izklīdina (izkliedē) gaismu.

Paranormalas lodes_2

Zinātnieki kāda eksperimenta laikā nonāca pie interesanta atklājuma jeb secinājuma, kas saistībā ar paranormālajām lodēm pierādījies vairākas reizes atkārtoti. Eksperiments tika veikts kāda garīga semināra laikā, kas ilga divas stundas, un tā veikšanai tika izmantotas trīs pavisam atšķirīgas fotokameras. Ar katru fotokameru šo divu semināra stundu laikā tika veikti 324 fotouzņēmumi. Lodes bija redzamas 108 fotouzņēmumos – ne vairāk un ne mazāk. Šis skaitlis (skaits) – 108 ar paranormālajām lodēm novērots atkārtoti.

Paranormalas lodes_3

Mūsdienās šī tēma kļūst aizvien populārāka. Cilvēki, īpaši 21. gadsimta pēdējā dekādē (desmitgadē), ir piefiksējuši un sākuši pievērst lielāku (pastiprinātu) uzmanību caurspīdīgajām un necaurspīdīgajām lodveida parādībām (supernatural orbs vai opaque, tulkojot no angļu valodas), kas sastopamas, veicot dažādus fotouzņēmumus. Gaismas lodveida punkti var būt dažāda izmēra, spilgtuma, intensitātes un daudzuma.

Paranormalas lodes_4

Viens no vadošajiem pētniekiem šajā jomā ir Dr. Klaus Heinemans (Dr. Klaus Heinemann), kurš sarakstījis vairākas zinātniskas publikācijas un grāmatas par šo tēmu. (Plašāku informāciju par pašu pētnieku Dr. Klausu Heinemanu un viņa pētījumiem iespējams atrast viņa oficiālajā mājaslapā: http://www.theheinemanns.net.) Pētnieks savā grāmatā „Lodes – to uzdevumi (misijas) un cerības apzīmējums” („Orbs, Their Mission and Messages of Hope”), kas izdota 2010. gadā un ar savas sievas Gundijas Heinemanes (Gundi Heinemann) atbalstu, apgalvoja, ka šīs lodes fotogrāfijās parādās ar noteiktu, demonstratīvu nozīmi, lai pievērstu cilvēku uzmanību, un tiem kaut ko pavēstītu. Šīs lodes tiek personificētas arī ar savdabīgiem eņģeļiem. Uzskata, ka gaismas lodes ir kāda konkrēta objekta refleksija (atspīdums), vai tām ir sasistība ar eņģeļiem, ko iespējams atsevišķos gadījumos vizuāli redzēt vai notvert ar fotokameru.

Paranormalas lodes_5

Citi uzskata, ka pārdabiskās lodes ir līdzeklis jeb veids, kā sevi manifestē dažādi gari, spoki. Tie parādās, kā dzirksteles, lodītes, uzplaiksnījumi vai koša gaisma un var tikt notverti ar fotokameru (īpaši tad, ja fotogrāfijas uzņemtas, izmantojot flašu) vai būt vizuāli – redzami ar acīm. Zinātnieki uzskata, ka šīs gaismas lodītes jeb gari, lidojot gaisā, vada cilvēkus noteiktā virzienā vai tiem seko, citi domā, ka tās ir aizgājēju dvēseles, ar kurām iespējams sazināties. Tie piedēvē šīm lodēm paranormālu izcelsmi, apgalvojot, ka ne viss, kas uz pasaules pastāv ir redzams ar cilvēka acīm. Dažas šīs lodes ietver atšķirīga veida elektromagnētisko starojumu, kas pārsniedz to spektru, ko atpazīst un spēj izšķirt cilvēka acs. Cilvēka acij iepriekš neredzamas krāsas, parādības reizēm nonāk redzes diapazonā, ja sakrīt redzes un kādas parādības krāsas un citi viļņi. Šādas pārdabiskas parādības spēj redzēt arī ne visi cilvēki.

Paranormalas lodes_6

Vēl tiek uzskatīts, ka lodēm piemīt pārdabisks spēks, kas tām piešķir ne tikai lodes formu, bet arī spēju mirdzēt un izstarot gaismu, kā arī pārvietoties. Daži pētnieki domā, ka šie gari svētdienās dodas uz baznīcu klausīties spirituālu, garīgu ērģeļu mūziku, citi domā, ka šīs lodes ir augsti attīstīta inteliģences forma bez fiziskā ķermeņa, kam ir īpašs nolūks, un tās kaut kam kalpo.

Paranormalas lodes_7

Bet, protams, ir arī tādi, kas vispār noliedz šādas gaismas manipulācijas saistību ar ko pārdabisku vai paranormālu, vienkārši skaidrojot, ka savdabīgās gaismas parādības veidojas no atšķirīgiem gaismas viļņiem, kas nav nekas neparasts – tas ir tikai cilvēka prāts, kas ir radījis paranormālu pasauli, un, kāpēc tas to darījis – skaidrojums katram par to ir savs.

Paranormalas lodes_8

 

 

16. marts, 2016 | 5292 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.