array(0) { }

Kāpēc „ambulance” uz ātrās palīdzības mašīnām tiek rakstīta spoguļrakstā?

Ieskatoties spogulī mūsu labā puse atspulgā pārvēršas par kreiso pusi, bet kreisā par labo. To sauc par atspulgu jeb spoguļa efektu. Spoguļrakstīšana ir rakstīšana pretēji virzienam, kā mēs rakstam ikdienā. Lai šādā veidā rakstītu tekstu būtu vienkārši izlasīt, ir jāņem palīgā spogulis. Daži cilvēki, tostarp pārsvarā kreiļi, spoguļrakstā rakstītus vārdus spēj izlasīt un pat uzrakstīt bez spoguļa palīdzības.
2

Lai autovadītājs, atskatoties atpakaļskata spogulī, neapjuktu un reaģētu, palaižot ātrās palīdzības mašīnu pa priekšu atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, vārds „Ambulance” uz ātrās palīdzības mašīnas ir rakstīts spoguļrakstā jeb „ecnalubmA”.

Leonardo De Vinči gandrīz visu savu pētījumu un atklājumu piezīmes rakstīja tieši spoguļrakstā, lai nelūgti viesi nevarētu tās izlasīt. Viņš sāka tekstu rakstīt lapas labajā pusē un pabeidza kreisajā. Šī iemesla dēļ Leonardo De Vinči pētniekiem nācās palauzīt galvu, lai saliktu puzles gabaliņus vietā un spētu izlasīt paviršo rokrakstu itāļu valodā.

25. februāris, 2016 | 2518 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.