array(0) { }

8 pazīmes, ka esi gudrāks nekā pārējie. Iespējams…

Dažādos pētījumos ir izdevies atrast sakarību starp cilvēka intelektuālo līmeni un dažām viņa ikdienas aktivitātēm. Lai gan kaķa iegādāšanās gudrāku visticamāk tevi nepadarīs, tomēr, ja tev jau ir kaķis, tad, iespējams, tu esi gudrāks nekā citi.

1) Tu esi vecākais bērns ģimenē
2007. gadā veikts pētījums ir parādījis, ka vecākie bērni ģimenē uzrāda augstākus rezultātus IQ testos. Tomēr tas nav saistīts ar ģenētiskām īpatnībām, bet gan ar vecāko bērnu lomu ģimenē un to attiecībām ar brāļiem un māsām.

2) Tu gāji mūzikas skolā
2011. gadā veiktā pētījumā ir noskaidrojies, ka 4 līdz 6 gadus vecu bērnu valodas prasmes ir būtiski uzlabojušās jau pēc viena mēneša ilgām mūzikas nodarbībām. Tāpat ir zināms, ka bērni, kas gājuši mūzikas skolā, vēlāk dzīvē uzrāda labākus rezultātus matemātikā.

3) Tu nesmēķē
2010. gadā Izraēlā veikts pētījums, kurā tika apkopoti dati par 20000 jauniešiem, atklājās, ka 18 līdz 21 gadu vecu smēķētāju vidējais IQ līmenis ir 94, bet tā paša vecuma nesmēķētāju vidējais IQ līmenis pārsniedz 104 baļļu robežu.

4) Tu esi tievs
Veselīgā ķermenī mājo veselīgs gars. Kā noskaidrojies, tad arī gudrs prāts. 2006. gadā Francijā veikts pētījums uzrādīja, ka cilvēki ar lieko svaru uzrāda būtiski vājākus rezultātus atmiņas testos.

5) Tu esi kreilis
Nesens pētījums ir parādījis, ka kreiļiem daudz vieglāk padodas nākt klajā ar kreatīvām idejām un neparastiem pieņēmumiem, kas nereti palīdz atrast sakarību starp šķietami pilnīgi atšķirīgām lietām.

6) Tu iespējams lieto kādas narkotikas
2012. gadā veikts pētījums ir uzrādījis, ka bērni, kuri uzrāda ļoti labus rezultātus IQ testos, ar lielāku iespējamību vēlākos dzīves gados lietos kādu narkotisku vielu (piemēram, marihuānu vai LSD).

7) Tev ir kaķis
2014. gadā veikts pētījums uzrādījis, ka kaķu īpašnieki ir intelektuālāki par suņu īpašniekiem. Iespējams, tas ir saistīts ar to, ka kaķus visbiežāk izvēlas introverti cilvēki, kuri arī uzrāda labākus IQ rezultātus par ekstrovertiem cilvēkiem.

8) Tu esi garš
Princstonas Universitātes pētījums ir parādījis, ka pirmsskolas bērni, kuri ir garāki apr saviem vienaudžiem, uzrāda labākus rezultātus kognitīvajos testos.

aha-moment

20. aprīlis, 2016 | 18024 Skatījumi | 1 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
fyrovep, 12. jūlijs, 2019, 23:40
Vērts ieskatītes - https:/www.synottip.lv
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.