array(0) { }

Iespējams, tev nevajadzētu izmantot roku žāvētājus publiskajās tualetēs

Roku žāvētāji ir viena no publisko tualešu neatņemamām sastāvdaļām. Tie ir ērti lietojami, ātri padara savu darbiņu un izskatās visai neparasti. Tomēr neskatoties uz to visu, iespējams, tev vajadzētu pārstāt tos lietot.

Vismaz pie tādiem secinājumiem ir nonākuši kāda pētījuma autori, tikai pielejot eļļu jau tā aktīvi notiekošai diskusijai par to, vai roku žāvētāji ir labāki par vienreizlietojamiem papīra dvieļiem. Pētījumā tika apskatīts, kā vīrusu izplatību publiskajās tualetēs ietekmē papīra dvieļu, siltā gaisa un turbo žāvētāju (kā attēlā) izmantošana.

Secinājumi ir visai nepatīkami pēdējā tipa roku žāvētāju izmantotājiem – tie vismaz par 1300 reizēm vairāk tualetē izplata daļiņas, kuras lieliski darbojas kā dažādu vīrusu inkubatori. Šie roku žāvētāji spēj aizpūst vīrusus līdz pat 3 metriem tālu, kamēr siltā gaisa žāvētāji tos spēj aizpūst 75 cm attālumā, bet no papīra dvieļiem tie spēj izplatīties aptuveni 25 cm lielā attālumā.

Tikmēr Dyson Airblade (firma, kas ražo nu jau bēdīgi slavenos roku žāvētājus) apgalvo, ka pētījums tika veikts mākslīgā vidē, kurā ir bijis nereālistiski liels vīrusu daudzums. Kā apgalvo kompānijas pārstāvji, tad cilvēks parasti pēc tualetes apmeklējuma nomazgā rokas, kas samazina vīrusu daudzumu uz to rokām līdz minimumam. Cīņa star papīra dvieļu ražotājiem un Dyson Airblade ilgst jau vismaz 4 gadus, kad pirmo reizi sāka parādīties pētījumi, kuros visai nepatīkamus rezultātus ikreiz uzrādīja tieši viņu firmas roku žāvētāji.

Kamēr roku žāvēšanas industrijas drāma turpinās, der atcerēties, ka galvenais slimību izraisošu vīrusu un mikrobu izplatības novēršanas veids ir regulāra roku mazgāšana – it īpaši pēc publiskas tualetes apmeklējuma.

2198366809_8e3521ae0f_z

20. aprīlis, 2016 | 5154 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.