array(0) { }

Slavenākās spoku apsēstās mājas ASV (2. daļa)

Stanley Hotel
Stanley Hotel atrodas Kolorādo štatā un to 1909. gadā uzbūvēja Frīlans Stenlijs. Lai gan viesnīcas personāls un klienti par neizskaidrojamām parādībām bija ziņojuši jau vairākas desmitgades, tomēr slavena šī vieta kļuva tikai pēc Stīvena Kinga apmeklējuma, apgalvo, ka viesnīcas kāpnēs redzēja spokainu figūru, kurai netika atrasts izskaidrojums. Domājams, ka šī sastapšanās iedvesmojusi Kingu sarakstīt “The Shining”. Mūsdienās viesnīcā grāmatas ekranizācija tiek nepārtraukti rādīta viesu Tv kanālā. Tikmēr ziņojumi par spoku klātesamību ir bijuši dažādi – vairākkārt ir dzirdētas viesību skaņas, kas nākušas no galvenās deju zāles, lai gan tā ir bijusi tukša; daudzi ziņojuši par cilvēkveidīgām figūrām, kas stāvējušas naktī gultas galā; Citi apgalvo, ka dzirdējuši un redzējuši kā Frīlana Stenlija sieva spēlē klavieres vestibilā. Viesnīcā ir viesojušies dažādi spoku mednieki un populāri raidījumi, piemēram, “Ghost Hunters” un “Ghost Adventures”.
Garlaicīgais izskaidrojums: nav atrasts neviens kārtīgs izskaidrojums viesnīcā notiekošajam. Lai gan spoku mednieki ir fiksējuši dažas neparastas parādības (gultas izkustēšanos), tomēr citu liecību nav. Skaņas, ko daudzi atzīmē, varētu izraisīt jenoti, kas mēdz skraidīt pa apkārt esošo īpašumu. Taču citus ticamus skaidrojumus nav izdevies iegūt, tādēļ šī vieta uztur visai ticamu spoku klātesamības auru.

Winchester Mystery House
Sanhosē, Kalifornijā atrodas kāds populārs tūristu galamērķis – Winchester Mystery House. Māja reiz piederēja Sārai Vinčesterai, kura bija Viljama Vinčestera atraitne un populāro šauteņu Winchester Rifle mantiniece. Darbs pie ēkas būvēšanas aizsākās 1884. gadā un to kontrolēja pati Sāra Vinčestera līdz savai nāves dienai 1922. gadā. Ēka tika būvēta nepārtraukti, tādēļ tajā ir vērojamas daudzas visai interesantas vietas – piemēram, trepes, kas nekur neved vai durvis, aiz kurām ir vien plika siena. Sāras dzīvē bija divas lielas traģēdijas – divas nedēļas vecās meitas nāves un pēc 15 gadiem arī vīra nāve. Sāra jutās salauzta, bet neskatoties uz to arī ļoti bagāta. Viņas vidējie ienākumi bija 1000$ katru dienu. Pēc vīra nāves Sāra esot jutusi, ka viņu māja ir nolādēta. Viņa esot sazinājusies ar kādu mediju, kurš ieteicis braukt uz rietumiem un uzbūvēt sev māju, kas būs domāta arī tiem, kas nomiruši no Winchester markas šautenēm. Viņš tāpat esot ieteicis nekad nebeigt mājas celtniecību, jo tad tur mītošie gari var kļūt dusmīgi un nogalināt Sāru. Tā nu Sāra 38 gadus dzīvoja mājā, kurā nepārtraukti ritēja kāda celtniecība. Mūsdienās cilvēki ik pa laikam ziņo par kādu spocīgu redzējumu šajā mājā. Tāpat esot manīta arī sieviete, kas izskatās ļoti līdzīgi Sārai.
Garlaicīgais izskaidrojums: Sāra nevienam neatstāja māju mantojumā, tādēļ to pārdeva par 135000$. Mūsdienās ēka ir kļuvusi populāra tūristu vidū. Ikreiz, kad piektdiena iekrīt 13. datumā, tur tiek veidoti īpaši pasākumi. Ja tur būtu kādi spoki (it īpaši visi Winchester upuri), tad viņi droši vien nekautrētos parādīties arī kameras priekšā. Taču šādu ierakstu praktiski nav, tādēļ visticamāk ēkas mistērija tiek uzturēta mākslīgi peļņas nolūkos – kā jau tas ir ar daudzām tamlīdzīgām ēkām.

8

19. aprīlis, 2016 | 4897 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.