array(0) { }

Samsung patentē kontaktlēcas ar tajās iestrādātu kameru

Kompānija Samsung ir spērusi platu soli pretī zinātniskās fantastikas tehnoloģiju izstrādē, kuras līdz šim mēs varējām redzēt tikai filmās.

Dienvidkorejas tehnoloģiju gigants ir patentējis kontaktlēcas, kurās atrodas displejs, kas spēj projicēt attēlu tieši uz acs tīkleni. Tāpat šajās kontaktlēcās atrodas neliela kamera un sensori, kurus var aktivizēt ar mirkšķināšanu. Nofilmētais materiāls tiek pārraidīts pa tiešo uz telefonu vai citu viedierīci, kurā tiek apstrādāti visi dati. Teorētiski ar šādām lēcām varētu skatīties ziņas, meklēt norādes svešā pilsētā vai vienkārši skatīties kādus attēlus. Turklāt kamera ļautu iemūžināt visu apkārt notiekošo reālā laikā un precīzi tā, kā to redz cilvēks.

Tādējādi Samsung pievienojas kompānijai Google, kas jau ir izstrādājusi “gudrās kontaktlēcas”. Google pamatā orientējas uz šo lēcu izmantošanu medicīnā. Piemēram, Google izstrādātās kontaktlēcas spēj nolasīt asarās esošo glikozes līmeni un no tā izsecināt kāds ir cukura līmenis asinīs – atrisinot cukura diabēta slimnieku vienu no lielākajām problēmām – glikozes līmeņa asinīs monitorēšanu. Tikmēr Samsung vairāk domā, kā attīstīt šo tehnoloģiju izklaides līmenī.

Jāpiemin gan arī tas, ka šīs gudrās kontaktlēcas vēl nav nopērkamas ierastam pircējam. Lielākās tehnoloģiju kompānijas pastāvīgi patentē neparastas futuristiskas ierīces, kuras atrodas tikai prototipu izstrādes līmenī, vai pat pirms tam. Neskatoties uz to, ir skaidrs, ka šāda tehnoloģija jau eksistē, bet, kādu labumu tā nesīs pasaulei, rādīs tikai laiks.

samsung-smart-contact-lenses-patent

12. aprīlis, 2016 | 2358 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.