array(0) { }

Ikdienas priekšmetu pirmās versijas.

Eksistē liels daudzums ikdienas priekšmetu, kurus mēs izmantojam un pat neaizdomājamies, ka reiz eksistēja šo priekšmetu pirmās versijas un tās izmainīja pasauli uz visiem laikiem.

Eksistē liels daudzums ikdienas priekšmetu, kurus mēs izmantojam un pat neaizdomājamies, ka reiz eksistēja šo priekšmetu pirmās versijas un tās izmainīja pasauli uz visiem laikiem.

11

Pirmais mikroprocesors tika radīts 1971. gadā Intel kompānijā. Intel 4004 izgudroja Federko Faginī, Teds Hoffs un Stens Meizors. Līdz ar to sākās jauna revolūcija datoru izveidē, kas turpinās vēl šodien.


 

10

Pirmo krustvārdu mīklu izveidoja 1913. gadā Artūrs Vinns. Viņš strādāja New York World avīzes redakcijā un viņa pārziņā bija iknedēļas izdevuma lapa ar nosaukumu FUN. Pirmā krustvārdu mīkla tika publicēta 21. decembrī un bija veltīta Ziemassvētkiem.


 

9

Pirmais nopērkamais mp3 atskaņotājs parādījās 1998. gadā. Tas bija Eiger Labs ražojums MPMan, kura ietilpība bija 32MB, bet to varēja paplašināt lidz 64MB. Tas maksāja 69 dolārus, bet tā izmēri bija 91 x 70 x 16.5 mm.


 

8

Pateicoties savai neparastajai arhitektūrai, Home Insurance Building kļuva par pirmo debesskrāpi pasaulē. Ēka atradās Čikāgā un tika uzbūvēta 1885. gadā, bet nojaukta jau 1935. gadā. No citām ēkām to atšķīra nesošās konstrukcijas veids.


 

7

1895. gadā Vilhelms Konrāds Rentgens atklāja elektromagnētiskās radiācijas veidu, kuru mūsdienās pazīst kā rentgenstarus jeb X-starus. Par pirmo plaši pazīstamo rentgenattēlu kļuva Vilhelma sievas plaukstas attēls.


 

6

Pirmo motociklu izveidoja vācu izgudrotāji Gotlībs Daimlers un Vilhelms Maibahs 1885. gadā. Tas bija pirmais transporta līdzekis, kuru darbināja benzīna dzinējs. Motocikla nosaukums bija Reitwagen, kas nozīmē “braucošā mašīna.” 


 

5

Pirmās mājas lapas adrese bija info.cern.ch un tās serveris atradās CERN jeb Eiropas kodolpētijumu organizācijas laboratrijā. Pirmās lapas izskatu var atrast pēc šīs adreses – http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html


 

4

Pirmais romāns tika sarakstīts 1007. gadā Japānā. Murasaki Sikibu bija galma dāma tā laika imperatores valdīšanas brīdī. Romānā “Leģenda par Gendži” tiek aprakstīti notikumi 75 gadu garumā un tajā ir aptuveni 350 personāžu. Romānā tiek stāstīts par imperatora dēlu un viņa dzīvi, kurā netrūka sieviešu un traģēdiju.


 

3

Pirmais motelis tika uzbūvēts 1925. gadā San Luis Obispo pilsētā, kas atrodas Kalifornijā. Vārds “motelis” radās no “motor hotel”, kas apzīmēja viesnīcu automobīļiem. Vienas nakts pavadīšana šajā motelī maksāja 1,25 dolārus. Moteļa izveidotājs Arturs Hainemans nespēja atļauties reģistrēt vārda “Motel” pakalpojuma zīmes tiesības, tādēļ to sāka izmantot arī citi moteļu dibinātāji.


 

2

Pirmā digitālā kamera tika izveidota 1975. gadā Kodak kompānijā. Tā bija neliela tostera izmērā, bet tās izšķirtspēja bija 0,01 megapikseļi. Attēla informācija tika ierakstīta uz kasetes un bija nepieciešamas 23 sekundes, lai šo informāciju nolasītu.


 

1

Pirms 1938. gada, kad 23 gadus vecais Alekss Šteinveiss izgatavoja pirmo albuma vāciņu jeb koveru, mūzikas plates tika pārdotas parastās brūnas papīra aploksnēs. Pirmais albums, kas ieguva pavisam jaunu dizainu, bija “Smash Song Hits by Rodgers and Hart”.

2. septembris, 2014 | 2867 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.