array(0) { }

Padomi, kas var glābt dzīvību

Tīri mēli

padomi_kas_var_glabt_dzivibu

Tīri mēli

Visi zina, ka katru dienu ir jātīra zobi, lai nerastos kariess un smaganu saslimšanas, kuras var novest līdz smagām sirds saslimšanām. Tas ir ļoti pareizi, taču nedaudz bezjēdzīgi, ja tu pie reizes neiztīri arī mēli. It īpaši uz mēles mugurpuses sakrājas daudz baktēriju, kuras var radīt nepatīkami smakojošu muti. Tomēr, ja tu ne reizi neesi tīrijis mēli, tad iesākumā esi uzmanīgs, jo šī nodarbe var viegli radīt vemšanas refleksu.

Šķaudi elkonī

Ja tev nav salvetes vai kabatas lakatiņa, bet jūti, ka tūliņ spridzināsi vaļā, tad vislabāk ir šķaudīt elkonī vai padusē. Vissvarīgākais ir nešķaudīt plaukstās, kuras jau tā nav pārāk tīras; tas palīdzēs izvairīties no citu cilvēku aplipināšanas ar taviem mikrobiem un vīrusiem, starp kuriem var gadīties arī kads niknāks radījums. Šis pats paņēmiens neļaus mikroorganismiem izplatīties gaisa ceļā un nosēsties uz apkārtējiem priekšmetiem. it īpaši tas ir svarīgi tagad – kad ir saaukstēšanas laiks.

Pārvērt ūdeni limonādē

Tev visi saka, ka ir daudz jādzer šķidrums? Ūdens tev šķiet bezgaršīgs, bet veikalā nopērkamie dzērieni ir neveselīgi? Nopērc pāris citronus, apelsīnus, piparmētru lapas vai citus augļus un samet tos ūdenī. Pagatavo sev veselīgu un garšīgu dzērienu, kas pats vēlēsies tikt tev kuņģī. Absolūti lielākā daļa cilvēku neuzņem vajadzīgo ūdens daudzumu diennakts laikā. Šāda dažādu limonāžu pagatavošana būs ne tikai stimuls to darīt, bet arī lielisks veids kā uzņemt pāris vitamīnus dabiskā veidā, kas stiprinās organismu un burtiski skalos to no vielmaiņas galaproduktiem.

Ļauj acīm atpūsties

Nu cik tu vari sēdēt pie tā interneta? Daudzi domā, ka ilga blenšana monitorā radīs redzes taucējumus. Ilgtermiņā tas ir iespējams, bet vēl ātrāk tev veidosies galvassāpes, kas var kļūt ilgstošas. Labi noder 20-20-20 paņēmiens. Tas ir, 20 minūtes pie datora, tad 20 sekundes skatīties uz kaut ko, kas atrodas vismaz 20 centimetru attālumā no tevis. Acu atpūtināšana nāks tikai par labu tavām darba spējām, jo uzlabos arī asinsapgādi smadzenēs.

Lieto sauļošanās krēmu

Neticami, bet pētījumi parāda, ka sauļošanās krēma lietošana visa gada garumā rada divkāršu labumu – samazina ādas novecošanos un ādas vēža risku. Tie cilvēki, kas ilgstoši lieto pretapdeguma krēmus izskatās daudz jaunāki, viņiem ir mazāk grumbu un pleķu uz ādas.

Sildi sūkli mikrenē

Kāds pētījums pierāda, ka netīrākā vieta tavā māja ir nevis tualetes pods, bet gan sūklis, kuru tu izmanto trauku mazgāšanai, kurš nereti tiek izmantots arī citiem mērķiem. Tā porainā struktūra padara to par ideālu dzīves vietu baktērijām, kur tās vairojas kā kurortā. Lai apstādinātu šo baktēriju vairošanos, atliek ielikt sūkli uz 30 sekundēm mikroviļņu krāsnī. Esi uzmanīgs – sūklis būs pamatīgi iekarsis.

Pagatavo tīrīšanas līdzekli pats

Lai gan veikalos nopērkamie tīrīšanas līdzekļi smaržo labi un it kā tīra, tomēr tie var radīt acu, plaušu, deguna un mutes gļotādas iekaisumus, kas var beigties ļoti nepatīkami. Tā vietā izmanto šķidrumu, kas sastāv no 9 daļām ūdens un 1 daļas etiķa. Tas varbūt nesmaržos ideāli, bet nogalinās vairāk baktēriju nekā vekalā nopērkamie līdzekļi.

20. jūlijs, 2014 | 2817 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.