array(0) { }

Seni padomi uz cigarešu paciņām

19.gadsimta 80-to gadu beigās cigarešu ražotāji sāka ievietot cigarešu blokos dažādas papīra kartītes, lai padarītu cigarešu paciņas biezākas.. Nepagāja ilgs laiks, kad uz cigarešu paciņām sāka parādīties slavenību attēli, zīmējumi, slaveni mākslas darbi. Ar laiku veidojās dažādas kartīšu sērijas, kas turpinājās vēl 20. gadsimta 40. gados, un tagad ir vērtīgs kolekcijas materiāls. Tagad šīs kartītes ir ļoti vērtīgas. 2007.gadā kartītes ar beisbola spēlētāju Honus Wagner tika pārdotas par 2, 8 miljoniem dolāru. Interesanti, ka pats Vagners bija aktīvs smēķēšanas pretinieks.

Arī Latvijā 20. gadsimta sākumā pārdotajās cigarešu paciņās uz kartītēm atrodama padomu sērtija.  Cigarešu paciņas ar padomiem sāka ražot ap 1910. gadu. Imperal Tabasco Co Belfāstas, Londonas un Ogdenas filiāles sērijā „How to?” Padomi domāti gan ikdienišķām , gan ārkārtas situācijām sākot ar to, kā izvilkt skabargu no pirksta līdz gadījumiem, kad uzbrūk traks suns.

Jāņem vērā, ka šie padomi tika rakstīti pirms simts gadiem, kad cilvēkiem bija citi priekšstati par drošību, tāpēc nav ieteicams tos izmēģināt  praktiski.

1. Kā pagatavot ugunsdzēšamo aparātu?

1

Izšķīdina vienu mārciņu sāls, vienu mārciņu un divas kvartas amonija sāļu ūdenī,iepilda plānās, stikla dzērienu pudelēs, kas bija atrodamas katrā mājsaimniecībā. Ja izceļas ugunsgrēks, viena vai divas pudeles ugunī, un tas tiks likvidēts, nenodarot nekādu kaitējumu.

2.Kā izvilkt skabargu?

2

Piepilda lielu pudeli ar karstu ūdeni, uzliek roku, kurā ieķērusies skabarga, uz pudeles mutes, un tvaiks no pudeles izvilks skabargu ārā.

3.Kā saglabāt olas?

3

Laikā, kad ledusskapis bija pasaules brīnums, ļaudis meklēja dažādus veidus, kā saglabāt produktus svaigus. Lai saglabātu svaigu oolu, tai jābūt svaigi dētai un sausai. Tā jāieliek skārda kastē un jānoliek vēsā, sausā vietā. Šādā veidā olai netiek klāt gaiss, un tā saglabājoties svaiga.

4.Kā nocirst koku?

9753c51e7ca601e4c3-43492807

 

Iecērt koku tā, kā tas parādīts zīmējumā, ņemot vērā uz kuru pusi jūs vēlaties, lai tas krīt. Kad aptuveni puse iecirsta, izmantojiet virvi un noraujiet koka augšdaļu.

5.Kā apturēt traku suni?

5

Centieties nepievērst uzmanību vai arī atgaiņāšanai , izmantojiet cepuri vai kabatas lakatu. Aizstāvoties suns, vienmēr centīsies aizsniegt ar ķepu vai iekost, tādējādi liedzot iespēju jums sunim iespert. Lai gan, protams, trakam sunim spert vispār nav laba doma.

6.Kā nodrošināt istabas augus ar ūdeni, kad pavadāt brīvdienas ārpus mājas?

6

Piepildiet lielu spaini ar ūdeni un pakariet to virs augiem kā jums ir visērtāk, saliciet kopā trīs vilnas šķipsnas un iegremdējiet vienu galu ūdenī, otru galu ielieciet augsnē. Katram traukam ieteicama sava vilnas pīne.

7.Kā aizdedzināt sērkociņu vējā?

7

Pīpētājiem un ne tikai pazīstamā grūtība uzraut sērkociņu lielā vējā var tikt pārvarēta,  ja to gali tiek iegriezti tā, kā tas parādīts attēlā. Saritinātas sloksnes aizdegsies uzreiz , liesma būs spēcīgāka, un tai būs lielākas iespējas nenodzist.

8.Kā šķērsot straumi?

8

Nostipriniet virvi pie koka, un ļaujiet kādam veiklam peldētājam, tajā laikā visticamāk kādam zēnam, pārpeldēt straumi un piesiet virvi otrā krastā.Izgatavojiet kaut ko līdzīgu krēslam, piestipriniet to pie virves, un var droši peldēt pāri.Tie, kas neprot peldēt upi var šķērsot , pārslidinoties pa nostiepto virvi improvizētajā sēdeklī.

9.Kā glābt kādu no elektrošoka?

9

Lai glābtu kādu no strāvas trieciena, necentieties viņu apskaut un vilkt nost, ja viņš vēl ir pieķēries pie vadiem. Lai aiztiktu cietušo izmantojiet gumijas cimdus, ūdensnecaulaidīgu mēteli vai sausu drāniņu. Vislabāk stāvēt uz stikla vai sausas malkas. Centieties izslēgt strāvas avotu, un izsauciet ārstu.

10.Kā pagatavot ūdens filtru?

10

Ļoti ērtu ūdens filtru var pagatavot no parasta tīra cinka spaiņa. Spainim apakšā jāizurbj caurums un jāievieto caurule. Spaini jāpiepilda ar vairākiem slāņiem smalkas un rupjas smilts, akmeņiem un grants.Ūdens, ejot cauri šiem slāņiem tiks attīrīts.

11.Kā nest smagu krūzi?

11

Attēlā redzams, kā pareizi pārvietot smagu krūzi. Ja parasti krūzi turiet tā, kā tas parādīts attēla labajā pusē, tad visu darāt pareizi, jo tādējādi krūzes svars tiek sadalīts tā, ka tā nenoslīgst un tās saturs neizlaistās, kā tas notiek tad, ja krūzi nes nepareizi.

12.Kā konstatēt mitrumu gultā?

12

Ja jums rodas aizdomas, ka gultā, kurā taisāties iekāpt,lai dotos uz sapņu valstību, kāds ir bijis un atstājis aiz sevis nevēlamu mitrumu, varat par to pārliecināties, starp palagiem, ievietojot nelielu spogulīti uz dažām minūtēm. Ja, izņemot spogulīti no gultas, uz stikla manāmas mitruma pēdas vai migla, šajā gultā nevajadzētu gulēt, jo tā ir slapja.

13.Kā sagriezt svaigu maizi plānās šķēlēs?

13

Diezgan izplatīto problēmu ar svaigas maizes sagriešanu plānās šķēlēs var atrisināt šādi – iemērc maizes nazi ūdenī un veiklām kustībām noslauka ar karstu drāniņu. Šādi apstrādāts nazis ļaus svaigi ceptu, mīkstu maizi sagriezt visplānākajās šķēlēs.

14.Kā pārbaudīt sviesta kvalitāti?

14

Attēlā redzams labs veids, kā pārbaudīt sviesta kvalitāti. Uz neliela papīra gabaliņa uzliek nelielu aizdomīgā produkta daudzumu un pasmaržo. Tīra sviesta aromāts būs patīkams un aromātisks, savukārt, ja sviestam piejaukts margarīns, tam būs nepatīkama tauku smaka.

 

26. marts, 2016 | 2827 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.