array(0) { }

Slavenākās spoku apsēstās mājas ASV

ASV ir daudz spoku māju. Daudzas no tām ir leģendām apvītas vietas, kuru mītisko vēsturi ir veidojuši dažādi nostāsti un redzējumi. Tomēr eksistē arī tādas spoku mājas, kuru vēsture ir vēl baisāka par pašiem spokiem.

Bell Witch
Viens no slavenākajiem spoku stāstiem ASV vēsturē, kuru pamatā 2005. gadā uzņēma filmu An American Haunting, norisinājās 19. gadsimta sākumā. Tajā laikā fermeris Džons Bells pārcēlās no Ziemeļkarolīnas uz nelielu apdzīvotu vietu Tenesī štatā – Redriveru. Laika gaitā fermeru ģimenes īpašumā nonāca vairāk un vairāk zemes un tieši tad sākuši risināties neparasti notikumi. Vienā no gadījumiem tika ziņots par neparastu dzīvnieku, kas atgādinājis suņa un truša krustojumu. Tāpat Bellu ģimenē sāka izplatīties halucinācijas – viņi ziņoja par žurkām, kas ložņa pa gultām, čukstošām balsīm, kas atgādinājušas vecas sievietes dziedāšanu. Vēsturnieki atzīmējuši arī dīvainu šķidrumu, ko Belli atrada mājās. Viņi to iedevuši kaķim, kurš pēcāk nomiris. 1820. gadā Džons Bells saslima un bija pārliecināts, ka mājā atrodas spēki, kas vēl viņam nāvi. Runājuši, ka pēc Džona nāves pie viņa kapa varēja dzirdēt dziedāšanu un smiešanos. Pēc laika spocīgie notikumi esot rimuši. (Attēlā Bellu māja, kurā viss noticis)
Garlaicīgais izskaidrojums: leģenda vēstīja, ka spoks ģimenē atgriezīšoties pēc 107 gadiem, kam vajadzēja notikt 1935. gadā. Tolaik Bellu pēctecis Dr. Čarlzs Bells pat uzrakstīja grāmatu “Bell Witch”, taču nekādu personīgu saskarsmi nepieminēja. Vēsturnieki vēl aiz vien lauž galvas par šiem notikumiem un piedāvā savas interpretācijas. Filmā “An American Haunting” to izskaidroja kā Džona Bella meitas, kuru Bells it kā esot seksuāli izmantojis, apspiesto atmiņu šaušelīgu uzliesmojumu.

Lizijas Bordenas nams
1892. gada 4. augustā Follriveru (Masačūsetsa, ASV) satricināja slepkavība. Endrjū Un Ebija Bordeni, kuri bija labklājībā dzīvojošs ģimenes pārītis, tika noslepkavoti paši savā mājā. Endrjū ķermeni, kas atradās uz dīvāna viesistabā, atrada meita Lizija, bet Ebija, kura bija Lizijas pamāte, tika atrasta aizslēgtā augšstāva guļamistabā. Abus cilvēkus nogalināja ar cirvi. Viens no cirtieniem bija pietiekami spēcīgs, lai pāršķeltu uz pusēm Endrjū kreiso aci. Drīz vien Liziju arestēja kā aizdomās turamo, jo vairāki pierādījumi norādīja viņas virzienā. Pēc ilga tiesas procesa, kas kļuva par nācijas apsēstību, Liziju attaisnoja. Viņa kopā ar savu māsu pārcēlās uz citu māju turpat Follriverā, maksājot Ebijas ģimenes naudu, lai tie neuzsāktu jaunu tiesas procesu. Lizija nomira 1927. gadā no plaušu karsoņa. Lai gan mūsdienās uzskata, ka Lizija tomēr bija slepkava, alternatīva teorija piedāvā istabeni kā vaininieci, kura bijusi nepamierināta, ka viņai jāmazgā mājas logi svelmainā dienā.Mūsdienās Bordenu māja ir kļuvusi par muzeju un apskates vietu, kuru raksturo kā vienu apsēstākajām vietām ASV. (Attēlā atrastais Endrjū Bordena līķis)
Garlaicīgais izskaidrojums: vairākos video, ko uzņēmuši dažādi spoku mednieku raidījumi, redzamas neparastas lietas un pat dzirdama Lizijas balss. Citi ziņo par sievieti 19. gadsimtam raksturīgā tērpā klejojam pa māju. Muzejs pat plānojis uzstādīt kameras mājā, lai notiekušo varētu vērot ikviens pasaulē 24/7. Lielākā daļa spoku mītu un leģendas par šo vietu ir tikušas atspēkotas. Daudzi pat uzskata, ka šis nams ir tik ļoti tūristiski nozīmīgs Follriverai, ka mīts par šo vietu tiek uzturēts mākslīgi.

2

18. aprīlis, 2016 | 4816 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.