array(0) { }

Tetovēšanās palīdz stiprināt imūnsistēmu

Vēlies tetovējumu, bet vēl aiz vien šaubies, vai tas izskatīsies labi un par to, ko citi teiks? Neuztraucies, tagad tavā pusē nostājas arī zinātne. Jauns pētījums parādījis, ka tetovējumi spēj uzlabot cilvēka imūnsistēmu un līdz ar to arī pasargāt no infekciozām saslimšanām. Āķis – tev vajadzēs vairāk nekā vienu tetovējumu.

Saskaņā ar kādu pētījumu, kas veikts Alabamas Universitātē, tetovēšanos var salīdzināt ar vingrošanu sporta zālē. Pirmās pāris dienas tavs ķermenis cenšas atjaunoties pēc slodzes (pēc sporta zāles to var just kā sāpīgus muskuļus). Pēc tetovēšanās cilvēki mēdz aprakstīt līdzīgu vājuma sajūta, jo arī šis process organismam rada pastiprinātu stresu. Taču pāris dienas pēc sporta zāles apmeklējuma muskuļi sāk atgūt iepriekšējo formu un kļūst vēl spēcīgāki. Līdzīgi ir cilvēka imūnsistēmu pēc tetovēšanās.

Lai to atklātu, pētījuma veicēji apmeklēja lielākos tetovēšanās salonus savā reģionā un aicināja piedalīties cilvēkus pētījumā. Atlasot cilvēkus, tika noskaidrots, cik daudz tetovējumu ir katram pētījuma dalībniekam un cik ilgi katrs tetovēšanās seanss ilga. Tālāk no dalībniekiem tika paņemti asins paraugi, kuros noteica imūnglobulīna A daudzumu, kas ir viena no cilvēka antivielām, kas cīnās ar infekciju izraisošiem mikroorganismiem, kā arī kortizola līmeni – tā saucamais stresa hormons.

Atklājās, ka cilvēkiem pēc pirmā tetovēšanās seansa imūnglobulīna A līmenis asinīs stipri nokritās, pateicoties paaugstinātajam kortizola līmenim. Savukārt cilvēkiem, kuri apmeklēja tetovēšanās salonu ne pirmo reizi, imūnglobulīna A līmenis samazinājās pavisam nedaudz vai nemaz, kas nozīmētu, ka viņu imūnsistēma ir nostiprinājusies iepriekšējo tetovēšanās seansu laikā.

Lai gan pētījuma rezultāti ir nenoliedzami – vairākkārtēji tetovēšanās seansi spēj stiprināt cilvēka imūnsistēmu, tomēr jāņem vērā, ka pētījumā piedalījās tikai 29 cilvēki, kas ir stipri par maz, lai izdarītu nenoliedzamus secinājumus.

271655

14. aprīlis, 2016 | 2862 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.