array(0) { }

Jauns pasaules rekords niršanā – 332,35 metri

18. septembrī ēģiptiešu nirējs Ahmeds Gabrs pārspēja līdzšinējo pasaules rekordu niršanā ar akvalangu. 14 stundas pēc ieniršanas, viņš iznira priecīgs par sasniegto un viņu sagaidīja Guinness World Records pārstāvji, kas apstiprināja rekordu.

18. septembrī ēģiptiešu nirējs Ahmeds Gabrs pārspēja līdzšinējo pasaules rekordu niršanā ar akvalangu. 14 stundas pēc ieniršanas, viņš iznira priecīgs par sasniegto un viņu sagaidīja Guinness World Records pārstāvji, kas apstiprināja rekordu.

Gabrs ienira 332,35 metru dziļumā un par 14,1 metru pārspēja iepriekšējo rekordu, kuru uzstādīja Dienvidāfrikas iedzīvotājs Nuno Gomezs 2005. gadā. Gabrs, tāpat kā Gomezs, rekordu uzstādīja ienirstot Sarkanajā jūrā pie Dahabas krastiem. Gabrs gatavojās šim notikumam četrus gadus, kuru laikā tam patraucēja nestabilā politiskā situācija Ēģiptē, jo viņš dienēja arī kā virsnieks ēģiptiešu armijā. Par spīti tam visam, Gabrs turpināja treniņus un tie vainagojās ar panākumiem.

Ņemot vērā milzīgos riskus, kas skar tik dziļu ieniršanu, Gabrs izstrādāja rūpīgu treniņu plānu, ieskaitot jogas nodarbības, kurās trenējās palēnināt savu sirdsdarbību un elpošanas biežumu. Tāpat viņš noalgoja speciālus ārstus, kas izstrādāja Gabram izniršanas plānu. Tas ļāva atrisināt dekompresijas radītās problēmas. Tomēr svarīgākie Gabra treniņi saistījās ar ieniršanu līdz 220 metru dziļumam, izmantojot gan gaisa, gan trimiksa (skābekļa, hēlija, slāpekļa maisījums) elpošanas aparātus. Tāpat tika izspēlēti dažādi negadījumi, kas var rasties dzelmē. Tas ir īpaši svarīgi, jo, piemēram, 1994. gadā meksikāņu nirējs Šeks Ekslijs zaudēja dzīvību, cenšoties pārspēt rekordu.

Niršana tik lielā dziļumā saistās ar daudzām problēmām – slāpekļa izraisīta narkoze, dekompresijas slimība un ekipējuma darbības traucējumi. Nirējiem bieži vien jāsaskaras ar augsta spiediena neiroloģisko sindromu jeb High-Pressure Nervous Syndrome (HPNS), kas rodas elpojot hēliju zem 150 metru dziļuma. Tā simptomi ir trīce, miegainība, lēna domāšana, slikta dūša un reibonis. 30 brīvprātīgie, kas bija speciāli apmācīti tikt galā ar šādiem negadījumiem, palīdzēja Gabram rekorda uzstādīšanā. Gabrs izmantoja 9 elpošanas balonus un viņa mērķis bija sasniegt 350 metru dziļumu, taču 332,35 metru dziļumā sāka izpausties HPNS simptomi un mērķa sasniegšanu nācās apturēt. Taču neskatoties uz to, tika sasniegts jauns pasaules rekords.

Neticami, taču ieniršana līdz tādam dziļumam aizņēma tikai 12 minūtes. Izniršana un visu dekompresijas fāžu pārvarēšana aizņēma pārējās 14 stundas. Palīgi ienira kopā ar Gabru līdz 100 metru dziļumam, pēc kā viņš dzelmē devās viens. Video redzams viens no Gabra treniņiem.

sys_media_118106

1. oktobris, 2014 | 4015 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.