array(0) { }

Cik ātri aug tavi nagi?

Parasti par dvēseles spoguli dēvē acis, taču patiesībā tiem vajadzētu būt nagiem.

Parasti par dvēseles spoguli dēvē acis, taču patiesībā tiem vajadzētu būt nagiem.

Laiks, kas paiet, kamēr sadzīst ieplīsis nags, varētu likties velkamies mūžību. Taču tā tas ir tikai tad, ja esi jau pieaudzis. Bērni un tīņi ir tie, kas šajā gadījumā ir ieguvēji – viņu nagi aug un sadzīst daudz ātrāk nekā pieaugušajiem. Kad runa ir par nagu augšanu, vecums un veselība spēlē milzīgu lomu.

Nagu pamatviela ir keratīns, kas ir viena no strūktūrolbatumvielām cilvēka ķermenī, kas sastāda lielu daļu ādas virskārtas un arī matus. Bērnu nagi visātrāk aug līdz pubertātes sasniegšanai, kad to augšanas ātrums samazinās uz pusi no iepriekšējā augšanas ātruma. Arī sievietēm grūtniecēm ir vērojama nagu augšanas ātruma palielināšanās, ko izskaidro ar hormonu aktivitāti – augšanas hormoni paātrina vielmaiņu, tādējādi arī nagi un mati sāk augt ātrāk. Turpretī dažādu slimību vai ķīmijterapijas kursu laikā nagu augšana var samazināties un dažkārt pat apstāties pavisam.

Arī starp cilvēka ekstremitātēm ir vērojama nagu augšanas ātruma atšķirība –

  • uz rokām nagi aug ātrāk nekā uz kājām
  • nagi aug ātrāk uz tās rokas pirkstiem, kas ir dominējošā
  • nagi aug ātrāk uz garākajiem pirkstiem
  • nagu augšanas ātrums palielinās vasarā un samazinās ziemā

Taču cik ātri aug parasta pieaugušā nagi? Parastā atbilde ir tāda, ka nagi aug ar ātrumu aptuveni 3 mm mēnesī. Ja nags tiek norauts, tad ir vajadzīgi aptuveni četri līdz seši mēneši, lai tas pilnībā ataugtu. Kāju nagiem šis laiks palielinās līdz pat gadam, kamēr nags ataug pilnībā. Tāpat svarīgi ir atcerēties, ka nagu augšanas ātruma izmaiņu gadījumā derētu konsultēties ar ārstu.

grow_nails_fast_natural_oils_for_nail_growth1

17. oktobris, 2014 | 7754 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.