array(0) { }

Svētdienas nakts būs neparasts laiks debesu vērošanai

Lielākais un spilgtākais pilnmēness 2014.gadā pacelsies šo svētdien – plks.18:10 (GMT) mēness oficiāli būs pilnībā pilns.

Lielākais un spilgtākais pilnmēness 2014.gadā pacelsies šo svētdien – plks.18:10 (GMT) mēness oficiāli būs pilnībā pilns.

moon_2

Pilnmēness šajā naktī būs vistuvāk zemei, un astronomi šo parādību attiecina uz „perigeju”. Tieši šajā mēnesī  perigejs ir tuvāk nekā pārējos.  2014.gadā tieši šomēnes tas būs vistuvāk Zemei, padarot šī mēneša Mēnesi par īpaši iespaidīgu.

Tas, ka Mēness orbīta nav apaļa, bet gan elipsveida nozīmē, ka tās attālums no Zemes mainās katru mēnesi. Tas tuvinās mūsu planētai. Kad Mēness ir tālu prom, tad tas sasniedz savu kulmināciju.

moon_3

Vēlu svētdienas vakarā / agri pirmdienas rītā būs iespēja novērot arī  meteoru plūsmu jeb zvaigžņu lietu. Sliktā ziņa ir tāda, ka pilnmēness parādīšanās samazinās zvaigžņu lietus redzamību. Viens no lielākajiem gaismas avotiem šajā nedēļas nogalē būs mēness, bet meteoru vērošanu traucē pilsētas apgaismojums, ielu apgaismojums, lukturi pie mājām, kas traucē tīklenei pilnvērtīgi uztvert šo efektu.

Šis ir viens no iemesliem kāpēc astronomi ceļ teleskopus Čīles kalnos.

moon_4

Ja tu esi laukos, ej un atrodi lielu atklātu lauku. Ja tu esi pilsētā, tad dodies ārpus tās, bet ja nav tādas iespējas, tad mēģini atrast pēc iespējas augstāku vietu.

Ņemot vērā šīs lietas, pasauli var ieraudzīt pavisam citā skatā.

moon_5

Tiklīdz jūs esat atraduši vietu no kuras vērot debesis, būs nepieciešamas 20 minūtes, lai jūsu acis pielāgotos tumsai. Ka jūs varat zināt vai jūsu acis ir pielāgojušās tumsai? Īkšķa likums saka, ja jūs debesīs redzat visas zvaigznes, kas veido Mazo Lāci, tad redzēsiet daudz meteorus.

9. augusts, 2014 | 2273 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.