array(0) { }

Jauna liekā svara samazināšanas metode

Liekas svars ir kļuvis par vienu no vadošajiem riska faktoriem sirds un asinsvadu saslimšanām. Turklāt ar liekā svara problēmu saskaras arvien vairāk jauniešu un bērnu. To ir grūti ārstēt ar zālēm, jo tām parasti ir smagi blakusefekti.

Liekas svars ir kļuvis par vienu no vadošajiem riska faktoriem sirds un asinsvadu saslimšanām. Turklāt ar liekā svara problēmu saskaras arvien vairāk jauniešu un bērnu. To ir grūti ārstēt ar zālēm, jo tām parasti ir smagi blakusefekti. Pēdējos gads populāri kļūst dažādi ķirurģiski implanti, taču operācija ir vienmēr saistīta ar risku. Tā vietā varētu izmantot to, ar ko mūsu kuņģa-zarnu trakts ir piepildīts visu laiku – baktērijas.

Kāda pētnieku grupa publicēja Journal of Clinical Investigation savu pētījumu par to kā izmantot ģenētiski modificētas E.coli baktērijas svara samazināšanai. Jaunās baktērijas ir jau veiksmīgi izmēģinātas uz pelēm un rezultāti ir neapstrīdami – peles, kurām bija jaunās E.coli baktērijas, svara ziņā bija vieglākas par citām.

E.coli ir vienas no biežāk sastopamajām baktērijām mūsu vēderos. Pētnieki izmantoja vienu no šīs baktērijas celmiem un ievietoja tās ģenētiskajā kodā gēnu no Arabidopsis thaliana auga. Jaunā gēna ietekmē baktērijas ražo hormonu, kas izdalās brīdī, kad tiek ieēstas un ķermenī nonāk taukvielas. Hormons ar asinīm nonāk smadzenēs, kur iedarbojas uz noteiktiem receptoriem, un cilvēkam mazinās ēstgriba. Preparāts būtu jālieto tikai reizi mēnesī un tam ir vien daži blakusefekti.

Vai tas būtu brīnumlīdzeklis svara samazināšanai? Pavisam noteikti tāds tas ir pelēm. Taču cilvēki nav peles un vēl vajadzīgi pētījumi, lai noskaidrotu, vai šāda liekā svara terapija būs efektīva arī cilvēkam.

weight-loss

19. augusts, 2014 | 2146 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.