array(0) { }

360 Terabaiti informācijas mazā kvarca diskā

Vēlies būt drošs, ka tava informācija tiks saglabāta droši un nemainīgi veselu mūžību? Ir izstrādāta jauna datu ierakstīšanas un saglabāšanas metode, kas izmanto lāzerus un kvarca kristālus, lai saglabātu ierakstīto informāciju līdz pat 14 miljardiem gadiem ilgi.

Sauthemptonas Universitātes (Lielbritānija) pētnieki ir izstrādājuši tehniku, kas ļauj ar ļoti īsu lāzera gaismas pulsu palīdzību ierakstīt nepieciešamos datus kvarca kristāla trīsdimensionālajā nanostruktūrā. Lāzera stari informāciju ieraksta kvarca kristālā punktu veidā, kas izkārtoti trīs slānos un kurus atdala tikai piecu mikronu liels attālums. Ierakstīto informāciju pēc tam ir iespējams nolasīt ar līdzīga lāzera palīdzību.

Pētnieku komanda jau ir ierakstījusi uz rokas pulskteņa stikliņa izmēra kvarca diskiem vairākas grāmatas, tajā skaitā bībeli. Datu blīvums uz šāda kvarca diska ir tik liels, ka aizpildot to pilnībā, būtu iespējams uzglabāt līdz pat 360 terabaitiem lielu informācijas apjomu. Turklāt ierakstītā informācija ir neticami stabila. Dati šādā kvarca kristāla diskā bez izmaiņām var tikt uzglabāti līdz pat 13,8 miljardiem gadu.

Ideja par informācija ierakstīšanu kristālos nav jauna. Taču iepriekš nekad nav bijis iespējams sasniegt tik lielu datu ierakstīšanas blīvumu. Labākais rezultāts līdz šim tika sasniegts 2012. gadā, kad uz pāris kvadrātcentimetrus liela kristāla tika ierakstīti 40 megabaiti informācijas. Jaunais sasniegums paver plašas iespējas nākotnē kvarca kristālus izmantot kā ietilpīgus un ļoti drošus datu nesējus.

qzc1efmxlia5zkjjd6re

16. februāris, 2016 | 2121 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.