array(0) { }

Ko Tu vēl nezināji par medu?

Medus ir nevainojamākais dabas produkts, jo tas satur gandrīz visas sastāvdaļas, kas ir nepieciešamas cilvēka ķermenim. Tas nav nekāds noslēpums, ka daudzās mājsaimniecībās  šis produkts tiek izmantots kā medicīnas līdzeklis.

Vislabāk medu ir lietot bez šķidruma, vēlams, lai medus pats izkūst mutē. Ja ēdot medu tiek uzdzerta tēja, tad ir jābūt uzmanīgiem, lai tēja nebūtu karsta, jo karstumā medus zaudē savas ārstnieciskās īpašības.  Sakarā ar to, ka šo produktu ķermenis viegli sagremo, tas palīdz atgriezt enerģiju cilvēka ķermenī nekavējoties, kā arī palielina fizisko izturību un palīdz saglabāt garīgo stabilitāti.

medus1

Medum ir ļoti daudzas labas īpašības!

1.Tas palīdz pret apdegumiem un brūču ārstēšanai.

Ja brūce ir liela, tad nepieciešams to apziest ar medu, lai brūce sadzītu ātrāk.

2.Medus atbrīvo no paģirām.

Fruktoze paātrina alkohola oksidācijas procesu aknās. Medus satur sevī  vienādu glikozes un fruktozes līmeni, kā rezultātā, tas veicina ātrāku alkohola sadegšanu cilvēka organismā. Tātad, ja kādreiz pārspīlēts ar alkohola patēriņu, nepieciešams apēst 2-3 tējkarotes medus.

medus2

3.Medus var palīdzēt cīņā ar vēzi.

Pētījumos ar pelēm ir pierādījies, ka daži medus veidi kavē vēža šūnu attīstību. Tomēr tas vēl nav skaidri zināms, vai tas tiešām palīdz arī cilvēkiem. Tomēr, tas ir nesāpīgs process, un nekas ļauns nevar notikt.

4.Tas ir saldāks par cukuru.

Tas nozīmē, ka vajag pavisam nedaudz medus, lai saldinātu dzērienu, kā arī tajā būs daudz mazāk kaloriju.

medus3

5.Tas satur antioksidantus.

Jo medus ir tumšāks, jo tas satur vairāk antioksidantus, dabisks maisījums, kas samazina iespēju saslimt ar sirds slimībām un vēzi. Pietiekamā dienas deva,  ja uzturā tiek lietoti arī augļi un dārzeņi,  ir divas līdz trīs tējkarotes medus.

 

14. marts, 2016 | 4881 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.