array(0) { }

Neparastākā nauda pasaulē

Cilvēku izdomai nav robežu! Ko tikai cilvēce nav izdomājusi, lai paspilgtinātu savu ikdienu. Tostarp arī naudas līdzekļus. Daži no tiem ir mākslas darbi, daži kalpo kā cieņas apliecinājums. Piedāvājam aplūkot pašas interesantākās pasaules naudas zīmes.

Disneja nauda

Pazīstamais multiplikators un mākslinieks Volts Disnejs izdomāja radīt savas pasaku valstības valūtu.  1987.gadā izveidotās pasakainās banknotes tiek pieņemtas visos kūrortos, laineros, parkos  un Volta Disneja salā. Mūsdienās eksistē 50, 10, 5 un Disneja dolāru. Tikai tos rotā nevis prezidentu sejas, bet gan dažādu multfilmu personāži.

1

Vīna nauda

Jakutijā pēc Oktobra revolūcijas naudas funkciju pilda vīna etiķetes.  Šādu sistēmu izveidoja Aleksejs Semjonovs.  Starp citu, Maksima Gorkija darbos lasāms šo vīna etiķešu norēķinu sistēmas apraksts.  Tās bija etiķetes no tādiem vīniem kā Portvīns, Heres, Kagors un Madera.

2

Taureņu nauda

Tikai pirms dažiem dienas gaismu ieraudzīja oriģinālā „Taureņa” monēta. Tā tika atzīta par vienu no pasaulē skaistākajām monētām. Tā ir veidota no sudraba un tās nominālā vērtība – 1000 kamerūnas franku. Uz monētas ir attēlots skaists zieds uz kura sēž taurentiņš. Jāpiebilst, ka taurenis ir krāsains un ticis izveidots ar juvelierisku precizitāti. Visā pasaulē ir 2500 šādas monētas.

3

Runājošā monēta

Šo eksemplāru rotā Džona Kenedija seja. Varētu likties – kas gan tajā ir tik pārsteidzošs? Bet! Uz monētas ir poga. Uzspiežot uz tās, būs iespējams dzirdēt slaveno frāzi: „Es lepojos, ka esmu berlīnietis.”

4

Sudraba piramīda

Tika izlaista par godu Tutanhamona kapeņu atklājēja Hovarda Kārtera 70. nāves gada dienai. Uz monētas ir attēlotas kapeņu sienas. Un pats iespaidīgākais – saules disks, kas atrodas augšpusē un satur smilts daļiņas, kas tika paņemtas no kapenēm.

5

Dzīvnieku monētas

Pirms 8 gadiem Mongolijā sāka izdot monētas ar dzīvnieku attēliem, kas atrodas tuvu izmiršanai. Šī taktika ieguva atbalstu no cilvēkiem visā pasaulē. 2011.tika izlaistas monētas ar nosaukumu „Urālu pūce”. Šādu monētu izgatavošanai tika izmantots augstākā labuma sudrabs. Pūces acis ir veidotas no Svarovski kristāliem. Ikvienam ir iespēja iegādāties šo monētu, vienīgais tās cena svārstās no 1.5 līdz 3 tūkstošiem dolāru.

6

Rokenrola monētas

Savukārt par godu rokenrola 50 gadu jubilejai tika izlaistas dažādas formas un krāsas ģitāras, kas veidotas no sudraba.

7

Dinozaura skelets

Šī monēta ar dinozaura attēlu ir kas jauns. Monētas saimnieks, izslēdzot gaismu, var novērot, kā uz vienas monētas puses parādās aizvēsturiska dinozaura skelets, savukārt uz otras – Elizabetes Otrās portrets. Šo monētu iespējams iegādāties Kanādā, un tās nominālā vērtība ir 25 centi.

8

Akmens nauda

Ir arī tāda nauda, kurai nav ne monētu, ne banknošu forma. Tās ir veidotas no akmens, koka un pat no produktiem. Uz Jan salas par oficiālu valūtu tike uzskatīti Raja akmeņi. Šo disku diametrs sasniedz pat 5 metrus. To svars un izmērs tad arī nosaka nominālo vērtību. Akmens vērtību var noteikti arī pēc tā, cik daudzi cilvēki ir gājuši bojā, mēģinot pārnēsāt to. Jo vairāk upuru, jo vērtīgāks akmens.

9

Mūsu pašu venti

Nevar aizmirst, ka arī Latvijā ir kāda pilsēta, kurā ir izdomāta oriģināla valūta. Runa ir par Ventspils ventiem. 100 venti atbilst 1 eiro, un ar tiem iespējams norēķināties tūristu iecienītākajās pilsētas vietās. Ar ventiem ir iespēja norēķināties, piemēram: planetārijā, Ūdens piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā „Lemberga hūte”, Livonijas ordeņa pilī, viesu namā „Ostmala”, Ventspils “Piejūras kempingā” un citur.

10

20. marts, 2016 | 9444 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.