array(0) { }

Vai ir iespējams kontrolēt savus sapņus?

Iespējamība kontrolēt savus sapņus šķiet kaut kas no zinātniskās fantastikas vai paranormālās jomas, taču vairākas zinātniskās laboratorijas pasaulē aktīvi nodarbojas ar metodes izstrādi, kas ļautu mums kontrolēt un apzināties šos šķietami netveramos mirkļus.

Iespējamība kontrolēt savus sapņus šķiet kaut kas no zinātniskās fantastikas vai paranormālās jomas, taču vairākas zinātniskās laboratorijas pasaulē aktīvi nodarbojas ar metodes izstrādi, kas ļautu mums kontrolēt un apzināties šos šķietami netveramos mirkļus. Nesen tika izstrādā metode, kas izmantojot mazus elektrisko triecienus ļauj gulētājam apzināties savus sapņus.

Pētnieki no Gētes Universitātes Frankfurtē izmēģināja jauno metodi uz 30 brīvprātīgajiem vecumā no 18 līdz 26 gadiem. Viņi novietoja nelielus elektrodus uz brīvprātīgo galvaskausiem un veica nelielu elektrisko stimulāciju (tACS) laikā, kad cilvēks atradās ātro acu kustību miegā jeb REM. Elektriskie triecieni bija ļoti vāji un tika tēmēti uz galvas smadzeņu pieres un pakauša daļām.

30 sekunžu ilga elektriskā stimulācija bija pietiekama, lai pamodinātu cilvēkus. Visi piedzīvoja viena vai citāda veida stāvokli, ko varētu raksturot kā apzinātu sapņošanu. Cilvēki ne tikai aprakstīja, ka ir redzējuši sevi “it kā no ārpuses”, bet arī teikuši, ka apzinājušies, ka atrodas sapnī un pat kontrolējuši to.

tACS metode ir apstiprināta, lai veiktu turpmākos pētījumus. Tā varētu būt noderīga pēctraumatiskā stresa un nakts murgu ārstēšanā. Nav izslēgts, ka metode tiks pielietota komerciālos nolūkos, lai ikviens varētu izmēģināt sapņa kontrolēšanu.

sleeping_0

19. augusts, 2014 | 2194 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.