array(0) { }

Ēdieni ar interesantu blakusefektu

Čilli piparā ir viela kapsacīns, kas rada to aso sajūtu. Tāpat kapsacīns ir ticis lietots pie artrīta un citām saslimšanām, jo tam ir diezgan spēcīgs pretsāpju efekts.

edieni_ar_blakusefektu

Čilli piparā ir viela kapsacīns, kas rada to aso sajūtu. Tāpat kapsacīns ir ticis lietots pie artrīta un citām saslimšanām, jo tam ir diezgan spēcīgs pretsāpju efekts.

Kakao pupiņas, no kurām ražo šokolādi, satur virkni vielu, kas spēj tevi uzturēt labā garastāvoklī. Dažas no šīm vielām stimulē tos pašus receptorus smadzenēs, kurus stimulē marihuāna.

Muskatrieksta pārēšanas izraisa caureju, taču pag…pēc pāris stundām cilvēkam sākas vieglas halucinācijas. Halucinogēnā viela, kas tur atrodas ir miristicīns. Taču sliktā ziņa ir tā, ka tas rada neciešamu sliktu dūšu un caureju. Pārdozēšana var novest pie nāves.

Laša gaļa lielā koncentrācijā satur DHA (viena no omega-3 taukskābēm), kas ir nozīmīgs smadzeņu šūnu komponents. Zinātniskie pētījumi pierāda, ka DHA uzlabo smadzeņu darbību un iespējams var padarīt tevi gudrāku. Katrā ziņā dumjāks tu nepaliksi.

Spināti satur daudz magnija, kas iesaistoties dažādās ķīmiskās reakcijās, uzlabo pašsajūtu un mazina stresu.

Cukurs sniedz milzu enerģiju tavam ķermenim. Taču tas spēj izraisīt „amerikāņu kalniņu” efektu – strauju enerģijas pieplūdi nomaina miegainība un depresija. Tāpat ir zinātniski pierādīta atkarība no cukura, kas var novest pie tādas pašas atkarības kā ierastās narkotikas.

Tītara gaļa lielā daudzumā satur triptofānu. Tā ir aminoskābe, kas ir nepieciešama serotonīna sintēzei organismā. Serotonīns savukārt vēl tiek saukts arī par laimes hormonu.

Arī saldie kartupeļi satur vielas, kas paceļ organismā esošā serotonīna līmeni un rada labsajūtu.

 

 

22. jūlijs, 2014 | 2174 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.