array(0) { }

Intelekta saistība ar dzīvesveidu

Kreiļi

intelekta_saistiba_ar_dzivesveidu

Kreiļi

Galvas smadzenes ir sadalītas puslodēs. Un lai gan abas puslodes veic aptuveni vienas un tās pašas funkcijas, tomēr ir vērojama nozīmīga atšķirība. Cilvēkam parasti viena smadzeņu puslode ir dominējošā un daļēji tas arī nosaka, kura roka ir vadošā. Daži pētījumi ir parādījuši, ka kreiļi ir intelektuālāki. Kreiļi diezgan bieži uzrāda augstāku IQ un veic testus lielākā ātrumā nekā labroči. Tomēr nevajag priecāties, jo ir vērojama arī cita galējība – starp kreiļiem ir arī daudz garīgi atpalikušo. Protams, ja esi labrocis, tad vari mēģināt trenēt kreiso roku, tādējādi – iespējams – uzlabojot savu IQ, bet uz šo triku nevajag paļauties.

Homoseksualitāte

Psihologs Satoši Kanazava savā pētījumā ir atklājis nelielu saistību starp inteliģenci un homoseksualitāti. Lai gan Kanazavas rezultāti ir visai neviennozīmīgi, tomēr viņš ir atklājis, ka cilvēkiem, kuriem ir vairāki homoseksuāli partneri, ir augstāks IQ. Kanazava uzskata, ka homoseksualitāte varētu būt šo cilvēku lielās ziņķārības atspulgs.

Dzimšanas kārta

Daudzi pētījumi pierāda, ka eksistē saikne starp inteliģenci un dzimšanas kārtas numuru. Pirmdzimtie parasti uzrāda augstākus IQ rezultātus nekā viņu brāļi un māsas. Jo jaunāks ir bērns ģimenē, jo zemākus IQ testa rādītājus tas uzrāda. Domājams, ka šeit viss ir atkarīgs no ģimenes modeļa, vecāku attieksmes pret bērniem un to savstarpējām attiecībām. No vecākā bērna parasti gaida lielāku atbildību, kas arī liek viņam cītīgāk visu uztvert. Jaunākie bērni parasti tiek lutināti, tādēļ neuzskata par īpašu vajadzību cīnīties un mācīties.

Ateisms

Saistība starp IQ un reliģiozitāti ir pētīta ļoti plaši. Izrādās, ka vidējie inteliģence rādītāji starp abām kopienām atšķiras. Valstis, kurās ir liels ateistu skaits, ir arī lielāks vidējais IQ lielums.

Apmatojums

Daktera Aikarakudija Aliasa pētījums tikmēr uzrāda saistību starp ķermeņa apmatojumu un inteliģenci. Viņš vairāk koncentrējās uz saistību starp apmatojumu un izglītības līmeni nevis IQ. Viņš atklāja, ka studentiem un augstskolu absolventiem ir lielāks ķermeņa apmatojums nekā tiem vīriešiem, kas strādā smagus darbus. Tāpat izrādījās, ka labākie studenti ir mataināki nekā tie, kuriem sliktāk veicas. Aikarakudija koncentrējās tieši uz krūšu apmatojumu. Pētījumi par sieviešu matainību vēl nav veikti.

Laime

Starp inteliģenci un noskaņojumu pastāv visai tieša saistība. Pētījums no Lielbritānijas uzrādīja, ka cilvēki ar zemāku IQ ir tendēti būt nelaimīgāki nekā inteliģentākie kolēģi. Tomēr šeit acīmredzami tas ir saistīts ar to, ka laime ir gudrības sekas nevis laime padara cilvēku gudrāku.

Ekscentriskums

Ekscentriskumu ir ļoti grūti izmērīt un pat definēt. Parasti ar to saprot dīvainu uzvedību, kas iziet ārpus sabiedrības normām, taču nenodara ļaunumu individām kā, piemēram, neprāts. Šāda uzvedība ir visai bieži sastopama cilvēkiem ar augstu IQ. Ģēniji šķiet dzīvo pavisam citā pasaulītē un pārējie cilvēki to pamana. Šeit arī radies dullā profesora tēls.

Alkohols

Lielbritānijā vairāku pētījumu ietvaros tika mērīti dažādi rakstura lieluma bērniem, sekojot šo lielumu izmaiņām atkarībā no vecuma. Tas ļāva arī noteikt saikni starp inteliģenci un alkohola patēriņu. Pārsteidzoši, bet inteliģentākiem bērniem ir lielākas iespējas kļūt par smagu alkoholisko dzērienu cienītājiem un pat alkoholiķiem. Līdzīgi rezultāti ir atrasti arī citās valstīs.

Bipolāri traucējumi

Neprāta un inteliģences saistību ir manījuši jau kopš seniem laikiem. Lai gan mūsdienās ir neētiski saukt cilvēkus par trakiem, tomēr pētnieki vēl aiz vien meklē saistību starp viņiem un IQ. Kāds zviedru pētījums uzrādīja, ka studenti ar augstāku IQ vēlāk dzīvē biežāk sirgst ar bipolāriem traucējumiem.

Šokolāde

Kad starp diviem pilnīgi atšķirīgiem lielumiem atrod saistību, tad nākas aizdomāties, kas tur patiesībā slēpjas. Izrādījās, ka, salīdzinot Nobela prēmijas laureātu skaitu un viņu valsts iedzīvotāju skaitu attiecību pret šokolādes patēriņu šajā valstī, atklājās strikta saistība. Lai gan šokolādes ēšana visticamāk tev nenodrošinās Nobela prēmiju, tomēr ir liela iespējamība, ka tā uzlabos tavas prāta spējas.

 

 

21. jūlijs, 2014 | 2166 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.