array(0) { }

Minitel – interneta mazais brālēns no Francijas

1980. gados neeksistēja internets tādā veidā, kādā mēs to redzam šodien, taču eksistēja Minitel.

1980. gados neeksistēja internets tādā veidā, kādā mēs to redzam šodien, taču eksistēja Minitel.

Minitel var pielīdzināt mūsdienu interneta attālam radiniekam. Visa sistēma sastāvēja no termināļiem (savienotiem ar telefonu vadiem) ar pogām un ekrānu. Ar šiem termināļiem nevarēja veikt darbības, kuras var ar mūsdienu datoriem. Tie bija domāti tikai piekļūšanai pie Minitel un komunicēšanai caur to. Svarīgākās darbības varēja veikt ar vienu pogas nospiešanu un tādā ziņā Minitel sistēma bija ļoti viegli apgūstama un primitīva.

Francijas iedzīvotāji ar Minitel palīdzību varēja pārbaudīt savas banku bilances, lasīt ziņas, sarunāties ar citiem un veikt citas līdzīgas darbības, kādas mēs veicam internetā mūsdienās. Eksistēja par Minitel pieaugušo čats ar nosaukumu “Minitel Pink”. Lai gan tas tika izgudrots pirms interneta, tas tā arī neguva popularitāti ārpus Francijas robežām un tika pilnībā slēgts 2013. gadā.

Citas valstis labprāt vēlējās izveidot līdzīgu sistēmu, taču eksistēja vairāki ierobežojumi. Galvenais iemesls, kādēļ Minitel netika izveidots citās valstīs, bija tas, ka Francija vēlējās to pārdot kā viss-vienā ierīci, paturot monopulu par visas sistēmas uzturēšanu. Turklāt termināļi, ar kuriem piekļūt Minitel visticamāk netiktu nodrošināti ASV. Jau tad eksistēja datori un loģiski šķita, ka ērtāk būtu izveidot sistēmu, kas ļautu tiem pieslēgties pie Minitel, taču tā vietā vajadzēja īpašus terminālus.

Ar laiku aizvien mazāk pakalpojumu tika nodrošināts caur Minitel sistēmu un sāka samazināties tā lietotāju skaits. Līdz ar interneta parādīšanos Francijā, Minitel popularitāte nokritās līdz zemākajam punktam. Minitel slēdza tikai 2013. gadā. Vecākā gadagājuma Francijas iedzīvotāji lietoja to līdz pēdējai dienai, jo bija pieraduši pie tā un tas viņiem šķita ērtāks par raibo internetu. Lielākā popularitāte Minitel bija fermeru vidū, kas to izmantoja biznesa nolūkam un tā arī nekad nebija iecienījuši internetu.

78252406

6. oktobris, 2014 | 1842 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.