array(0) { }

Uzlādē mobilo telefonu izmantojot skaņu.

Pateicoties cinka oksīda nanovadiņiem, drīzumā varēsim uzlādēt savu mobilo telefonu izmantojot skaņas un troksni ap to.

Pateicoties cinka oksīda nanovadiņiem, drīzumā varēsim uzlādēt savu mobilo telefonu izmantojot skaņas un troksni ap to.

Pirms čeriem gadiem korejiešu zinātnieki izgatavoja mobilo telefonu uzlādes prototipu, kas enerģiju ieguva no apkārtējās vides skaņas. Princips bija salīdzinoši vienkāršs – tika izmantots pjezoelektriskais efekts jeb materiāla spēja radīt elektrisko strāvu no mehāniskas iedarbības uz to. Šis materiāls izrādījās cinka oksīda nanovadiņi. Tolaik izdevās iegūt nieka 50 milivoltu spriegumu, kas nebija pietiekams mobilo telefonu uzlādei. Tomēr tagad Nokia ir gājusi soli uz priekšu šī uzlādes veida izstrādāšanā.

Pētnieki apsmidzināja plastmasas plāksni ar cinka oksīdu un ievietoja to traukā ar “ķīmisku šķīdumu”, kas ir uzkarsēts līdz 90ºC. Tā ietekmē cinka oksīds sāka “audzēt” nanovadiņus uz savas virsmas. Lai tie spētu ražot elektrību, cinka plāksni ievietoja starp diviem elektrodiem. Parasti tie tika veidoti no zelta, taču zinātniekiem izdevās pilnveidot tehnoloģiju un šobrīd var iztikt ar parastu alumīnija pārklājumu.

Ierīce ir parasta mobilā telefona lielumā un tā ražo 5 voltu lielu spriegumu no ikdienas fona trokšņa skaņām – satiksme, mūzika, sarunas. Jaunā tipa uzlādes iespēja būtiski atvieglos mobilo telefonu prasību pēc elektroenerģijas.

cms-image-000329633

15. augusts, 2014 | 2429 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.