array(0) { }

Vai siers spēj izraisīt nakts murgus?

Vai tiešām siers spēj izraisīt nakts murgus? Vai dažādas siera šķirnes spēj izraisīt dažādus sapņus? Britu Siera Pārvaldes rīkotajā eksperimentā tika mēģināts noskaidrot atbildes uz šiem jautājumiem.

Vai tiešām siers spēj izraisīt nakts murgus? Vai dažādas siera šķirnes spēj izraisīt dažādus sapņus? Britu Siera Pārvaldes rīkotajā eksperimentā tika mēģināts noskaidrot atbildes uz šiem jautājumiem.

Dīvainā kārtā jau vēsturiski siers ir ticis saistīts ar dažādiem sapņiem un it īpaši murgu rašanos. Lai noskaidrotu, vai šajos mītos ir kaut daļa patiesībās Britu Siera Pārvalde 2005. gadā sarīkoja visai fascinējošu eksperimentu. Ja rezultāti apstiprinātu mīta patiesumu, tas varētu veicināt citus interesantus atklājumus ne tikai siera jomā, bet arī neirozinātnē.

Pirmais pētījuma atklājums bija tāds, ka siera ēšana pirms gulētiešana neizraisa nakts murgus. Tas tika pārbaudīts, liekot 100 vīriešiem un 100 sievietēm pusstundu pirms iemigšanas apēst 20 gramus siera. Dalībniekiem tas bija jādara veselu nedēļu, kopumā pārbaudot sešu sieru veidu iespējamo iedarbību – Stilton, Cheddar, Red Leicester, British Brie, Lancashire un Cheshire. Viņiem uzreiz pēc pamošanās bija jāpieraksta sapņi un vispārējais garastāvoklis. Noskaidrojās, ka 67% dalībnieku atcerējās savu sapni, bet neviens no viņiem neatzīmēja, ka tas ir murgs.

Siers satur diezgan augstu aminoskābes triptofāna līmeni. Ir zināms, ka triptofāns palīdz normalizēt miega ritmu un samazina stresa līmeni. Visdīvainākais atklājums šajā pētījumā bija tas, ka dažādas siera šķirnes “radīja” dažādus sapņus.

85% sieviešu, kas pirms iemigšanas paēda Stilton šķirnes sieru, ziņoja par ļoti neparastiem sapņiem – par runājošām lellēm, krokodilu veģetārieti, kurš bija apjucis, jo nevarēja ēst bērnus, par vakariņu viesiem, kurus izpārdeva kamieļiem, par karavīriem, kas karoja izmantojot kaķēnus un tamlīdzīgus sapņus. Vispatīkamākais miegs bija pēc Red Leicester šķirnes siera, kas radīja nostaļģiska tipa sapņus par labākajām atmiņām no bērnības, ko atzīmēja 83% dalībnieku.

Tā vien šķiet, ka siers spēj savdabīgā veidā ietekmēt sapņu pasauli, taču ir nepieciešami lielāka izmēra eksperimenti, lai to apstiprinātu pilnībā.

cheese-dreams

4. novembris, 2014 | 2179 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.