array(0) { }

Dzīve mitrākajā vietā uz pasaules

Meghālaja ir viens no Indijas štatiem. Tas robežojas ar Bangladešu un ar vēl vienu Indijas štatu Asamu. Tajā atrodas ciems ar nosaukumu Mavsinrama, kura katru gadu nolīst vidēji 11,8 m lietus.

Meghālaja ir viens no Indijas štatiem. Tas robežojas ar Bangladešu un ar vēl vienu Indijas štatu Asamu. Tajā atrodas ciems ar nosaukumu Mavsinrama, kura katru gadu nolīst vidēji 11,8 m lietus. Cilvēki šajā ciemā bieži vien laukā iziet, uzvelkot speciālu lietussargu, kas pasargā visu ķermeni no samirkšanas. Cita šī ciema fascinējoša īpašība ir cilvēki, kas tur dzīvo. Gadsimtu garumā viņi ir izstrādājuši metodi, ar kuras palīdzību ir iespējams veidot tiltus no dzīvu koku saknēm. Šādi dzīvie tilti ar katru gadu kļūst izturīgāki, jo koks aug un adaptējas smagākiem apstākļiem. 

1

Viens no Mavsinrama ciema “dzīvajiem tiltiem”, kuru šķērso skolnieki. Ņemot vērā, ka parasti koks šādos mitros apstākļos satrūd ļoti ātri, ciema iedzīvotāji gadsimtiem ilgi ir izkopuši māku savīt kaučuka koka saknes tā, lai tas veido vajadzīgo struktūru.

2

Mavsinrama ciems ir mitrākā apdzīvotā vieta uz pasaules un gada laikā tur nolīst vidēji 11,8 metru ūdens. Lietus mākoņi mitrumu iegūst pamatā no Bangladešas. No turienes mitrums virzās uz ziemeļiem, kamēr Maghalājas kalnu ietekmē netiek “saspiests” līdz tādam līmenim, ka mākoņi nespēj noturēt sevī vairs mitrumu un nolīst.

3

Šī gada jūnijā un jūlijā šajā ciemā nolija jau 7 metri lietus. Salīdzinājums – nokrišņu daudzums gadā Latvijā ir vidēji 6,67 metri.

4

Viena no Mavsinramas meteoroloģiskajām stacijām. Šobrīd tur jau ir uzstādītas jaunas, modernākas stacijas, kurās visi mērījumi tiek veikti digitalizēti.

5

Trīs strādnieki no Mavsinramas ciema iet pa ceļu ar tradicionālajiem lietussargiem, kurus sauc – knups. Šīe lietussargi tiek izgatavoti no bambusa un banānu lapām. Tie ne tikai pasargā no spēcīgā lietus, bet arī lieliski palīdz noturēties vējainos apstākļos.

6

Lietus ietekmē Mavsinramā regulāri rodas zemes nogruvumi, kurus nākas likvidēt, lai atbrīvotu ceļus. Algas šeit gan ir ļoti zemas. Šādi strādnieki saņem vien 2,6 dolārus dienā.

7

Dzīvie tilti Mavsinramas džungļos.

8

Koku saknes tiek savītas mezglos, tādējādi veidojot trepes un tiltus, kas laika gaitā nostiprināsies un kalpos kā pārvietošanās ceļš iedzīvotājiem.

9

1841. gadā šeit ieradās pirmais kristiešu misionārs Tomass Džounss, kas netālajā Čerapundži pilsētā nodibināja pirmo baznīcu. Šobrīd 70% Mavsinramas iedzīvotāju ir kristieši.

10

Mākoņi Mavsinramas ciemā burtiski nokāpj līdz zemes virsmai.

11

Mavsinramas ciema robežzīme. Meghālajas reģionā atrodas daudzi Khasi tautas ciemi. Khasi ļaudis gan veido tikai 1,2 miljonu lielu daļu no visas Indijas iedzīvotājiem. Mavsinramas ciems ir viens no tādiem.

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

9. septembris, 2014 | 3326 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.