array(0) { }

Aukstuma drebuļi ir lipīgi

Neatkarīgi no tā, cik karstasinīgs tu esi, eksistē ļoti ātrs veids kā piedzīvot drebuļus – paskatīties uz citu cilvēku, kuram ir auksti. Jauns pētījums ir parādījis, ka skatīšanās uz cilvēku, kuram ir auksti, liks sajusties auksti arī pašam.

Pētījums tika publicēts New York Magazine. Zinātnieku komanda no Saseksas Universitātēs vēlējas izpētīt maz zināmu fenomenu – “inter-subjektivitāti” – kas rodas, kad viena cilvēka subjektīvās sajūtas sinhronizējas ar cita cilvēka subjektīvajām sajūtām. Lai to paveiktu, tika izvēlēti 36 dalībnieki, kuriem nācās skatīties video, kuros attēlotie cilvēki ievietoja savas rokas ledusaukstā ūdenī (1); ūdenī, kas ieliets no karsta trauka (2); un remdenā ūdenī (3).

Kamēr tika atskaņoti šie video, pētījuma autori mērīja dalībnieku roku temperatūru. Efekts, ko radīja noteiktu video skatīšanās, bija pārsteidzošs. Atklājās, ka cilvēkiem, kas vēroja video, kurā rokas tika ievietotas ausktā ūdenī, pazeminājās pašu roku temperatūra. Video, kurā vērojams remdens ūdens, neradīja nekādas izmaiņas – tāpat kā video ar karsto ūdeni.

Kādēļ cilvēki kopēja tās sajūtas, kuras piedzīvoja video redzamie cilvēki? Nīlam Harisam – neiropsihiatram, kurš bija pētījuma galvenais autors, ir sava teorija. Cita cilvēka subjektīvo sajūtu atdarināšana, var palīdzēt izdzivot sabiedrībā daudz harmoniskākā veidā. Citu cilvēku sajūtu atdarināšanas veidā, tiek izveidots to psiholoģiskā stāvokļa iekšējs modelis, kas ļauj daudz labāk saprast otru cilvēku, tā motivāciju un sajūtas. Tādējādi cilvēks neapzināti identificējas ar citiem cilvēkiem.

20. janvāris, 2015 | 2438 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.