array(0) { }

Kā smaržo kosmoss?

Mēs redzam kosmosu caur optiskajiem teleskopiem, mēs varam to dzirdēt izmantojot radioteleskopus, mēs varam tam pieskarties izmantojot kosmiskos aparātus un mēs varam arī to sasmaržot.

Mēs redzam kosmosu caur optiskajiem teleskopiem, mēs varam to dzirdēt izmantojot radioteleskopus, mēs varam tam pieskarties izmantojot kosmiskos aparātus un mēs varam arī to sasmaržot.

Kosmosā valda smaržu pārpilnība. Taču pārsvarā šo smaržu var raksturot kā karsta metāla, dīzeļdzinēja izplūdes gāzu un ceptas gaļas kombināciju. Un šo smaržu buķeti rada mirstošās un sprāgstošās zvaigznes. Ķīmiskā valodā runājot, tie ir policikliskie aromātiskie ogļūdeņraži, kas šķiet piepilda visu kosmosu. Tie ir atrodami komētās, asteroīdos un kosmiskajos putekļos. Pat starpzvaigžņu telpā, ir atrodams niecīgs daudzums šo molekulu. Šos policikliskos aromātiskos ogļūdeņražus var atrast tepat uz Zemes oglēs, naftā un pat ēdienā. (piemēram, vasarā grillējot vai kūpinot gaļu).

Ņemot vērā, ka kosmosā valda spēcīgs vakuums, cilvēka mēģinājums to pasmaržot beigsies visai ātri. Taču astronauti, kas ir atgriezušies no iziešanas atklātā visumā, ir atzīmējuši, ka to skafandri smaržo pēc apdeguša vai kārtīgi izcepta steika vai karsta metāla, kas ir pilnībā pierādīts fakts. Starp citu, astronauti, kas pabijuši uz mēness, atzīmēja, ka mēness putekļi, kas pielipa pie viņu skafandriem, smaržojuši pēc degoša šaujampulvera un no šīs smaržas bijis ļoti grūti atbrīvoties, jo Mēness putekļi ir ļoti smalki.

Patiesībā visumā ir sastopamas ļoti neparastas smaržas. 26000 gaismas gadu attālumā no Zemes netālu no mūsu Galaktikas centra atrodas putekļu mākonis ar nosaukumu Sagittarius B2, kas smaržo pēc avenēm un ruma. Šo jauko aromātu tam piešķir etilspirta formāti, kas ir bagātīgi sastopami šajā putekļu un gāzu mākonī. Tikmēr uz pārējām Saules sistēmas planētām noteikti nav sastopams tika svaigs gaiss kā pie mums uz Zemes. Piemēram, uz Marsa visticamāk ož pēc metāla ar nelielu asiņu akcentu, jo uz tā virsmas ir liels dzels oksīda daudzums. Gāzu planētas varētu ost ļoti nepatīkami ņemot vērā, ka to sastāvā ir metāns, amonjaks un citas vielas, kas uz Zemes rada puvušu olu un urīna smaku.

BtETxxyCQAAcv7v

29. septembris, 2014 | 2298 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Draxo
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.