array(0) { }

Kādēļ tev nevajadzētu mest laukā silīcija dioksīda paciņas?

Nopērkot jaunu elektronisko ierīci vai jaunu apavu pāri, bieži vien tu iepakojumā pamanīsi mazas paciņas ar uzrakstu “DO NOT EAT” jeb “NEĒST”. Lielākā daļa uzskata, ka šīs mazās paciņas, kuras satur mazas bumbiņas, kaut kādā viedā uztur produkta satura svaigu, tādēļ izmet tās drīz vien pēc iepakojuma atvēršanas. Taču nākamreiz padomā divreiz, vai mest laukā šīs paciņas, jo tās var noderēt daudz kur citur dzīvē.

Šīs mazās paciņas ir pildītas ar silīcija dioksīda bumbiņām, kuras ātri vien uzsūc mitrumu ap sevi. Lai gan paciņu iepakojums vēsta, ka tās nedrīkst ēst, tas nav tādēļ, ka šīs bumbiņas būtu indīgas vai toksiskas. Tas tiek darīts, lai pasargātu bērnus no aizrīšanās ar šīm bumbiņām. Tādēļ brīdinājums noteikti ir jāņem vērā.

Neskatoties uz to, šīs mazās paciņas ir ļoti noderīgas daudz kur citur sadzīvē. Zemāk uzskaitīti daži no iespējamajiem šo paciņu izmantošanas veidiem:

1. Izglāb savu telefonu
Ja esi kaut kādā veidā samitrinājis vai pat iemetis ūdenī savu telefonu, tad iespējas to atkal dabūt pie dzīvības ir visai mazas. Ja vien tev neizdodas ātri vien telefonu atkal padarīt sausu. Lai to panāktu, atstāj uz nakti savu telefonu apklātu ar šīm silīcija dioksīda bumbiņām. Rīta pusē telefons būs pilnīgi sauss.

2. Migla uz vējstikla
Lai uz mašīnas vējstikla neveidotos kondensāts un miglas kārtiņa, paliec dažas paciņas pie auto vējstikla un problēma būs atrisināta.

3. Pagarini skuvekļu darbības ilgumu
Mitrums ir skūšanās asmeņu lielākais ienaidnieks, jo ūdens ātri vien padara tos neasus. Tādēļ glabā tos iepakojumā kopā ar pāris silīcija dioksīda paciņām un skuvekļi kalpos ilgāk.

4. Somas vienmēr svaigas
Ja tavā sporta somā vai jebkurā citā iepakojumā bieži vien sastopama nelāga smaka, tad visticamāk tas ir tur savairojušos baktēriju dēļ, kurām ļoti patīk mitrums. Lai somas vienmēr būtu sausas un tīras, iemet tajās pāris silīcija dioksīda paciņas.

5. Pasargā savas vecās fotogrāfijas
Daudzi no mums glabā savas vecās fotogrāfijas kaut kur bēniņos vai pagrabā, kur bieži vien ir mitrs. Tas var laika gaitā stipri sabojāt fotogrāfijas un padarīt tās pilnīgi nelietojamas. Arī šeit lieliski noderēs silīcija dioksīda paciņas, kas uzsūks sevī visu lieko mitrumu.

Silica1_1024

15. aprīlis, 2016 | 3271 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.