array(0) { }

Ko mēs zinām par 9. planētu?

Šī gada janvārī pētnieki no Kalifornijas Tehnoloģiskā Institūta laida klajā pierādījumus, kas visticamāk norāda uz to, ka mūsu Saules sistēmā aiz Neptūna orbītas atrodas vēl viena pagaidām tiešā veidā nenovērota planēta. Kas mums pagaidām ir zināms par šo 9. planētu?

1) Šīs potenciālās planētas orbīta ir tik gara, ka vienu apriņķošanu ap Sauli tā veic 10000 – 20000 gadu laikā. Tā atrodas aptuveni 20 reizes tālāk no Saules nekā Neptūns.

2) Citu objektu orbītas un aprēķini liecina, ka šīs planētas masai jābūt aptuveni desmit reizes lielākai nekā Zemes masai.

3) Pirmās pazīmes, ka aiz Neptūna varētu atrasties kāds ļoti masīvs objekts, parādījās jau 2014. gadā, kad astronomi novēroja vairāku mazāku asteroīdu un citu objektu neparastās orbītas. Dabiska šādu orbītu izveide ir ļoti maz iespējama, tādēļ tiek pieļauts, ka to ir iespaidojis kāds liels un pagaidām neatklāts objekts.

4) Lai gan šo 9. planētu pagaidām nav izdevies ieraudzīt, iespējamība, ka tur varētu slēpties kaut kas cits ir mazāka par 0,007 procentiem.

5) Atkarībā no tā, kur šī planēta šobrīd atrodas, to būtu iespējams tiešā veidā novērot tikai ar dažiem pasaules spēcīgākajiem teleskopiem. Tikpat labi 9. planēta šobrīd atrodas pozīcijā, kad to varētu atklāt pat amatieru astronoms ar vidēji spēcīgu teleskopu. Šī planētas atklāšanai ir pievērsušies ne tikai daudzi pasaules vadošie astronomi, bet arī tūkstošiem cilvēku, kuriem lūkoties debesīs ir hobijs.

6) Šādas planētas atklāšana spētu izmainīt mūsu priekšstatu par Saules sistēmas izveidošanos.ninth-planet

11. februāris, 2016 | 2767 Skatījumi | 0 komentāri | Autors: Edgars
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Reģistrēties, vai ienākt.
Pierakstīties uz jaunumiem
Vai arī iespējams vēlaties reģistrēties.