Vieta, kur negaiss nekad nebeidzas.
Par spīti plaši pazīstamajam mītam, ka zibens vienā vietā divreiz nesper, katru gadu aptuveni 260 līdz 300 naktis debesis virs Katatumbo upes Venecuēlā izgaismojas krāšņu zibens šautru veidā.
Par spīti plaši pazīstamajam mītam, ka zibens vienā vietā divreiz nesper, katru gadu aptuveni 260 līdz 300 naktis debesis virs Katatumbo upes Venecuēlā izgaismojas krāšņu zibens šautru veidā. Katru reizi negaiss ilgst vismaz 10 stundas un debesis piepilda tūkstošiem zibens izlādes. Šo fenomenu atzīmēja jau 16. gadsimtā un tas ir radies pateicoies unikālai apkārtnes topogrāfijas un gaisa straumju kombinācijai.
Vidēji gada laikā šeit rodas 1,2 miljoni zibens uzliesmojumi. Katru zibens uzliesmojumu pavada pērkona dārdziens, taču negaiss parasti atrodas tik augstu atmosfērā, ka līdz zemei pērkoņa skaņa nenonāk. Šo vietu pazina cilvēki jau gadsimtiem ilgi. Negaiss darbojās kā dabiska bāka, pēc kuras vadījās senie kuģotāji. Gaisma no negaisa ļāva arī vietējiem iedzīvotājiem ātri pamanīt iebrucējus, kas varēja atrasties vēl vairāku kilometru attālumā. Negaisa gaisma spēlēja lielu lomu arī Venecuēlas neatkarības atkarošanā no Spānijas.
Ilgu laiku pētnieki strīdējās par to, kas rada šos ilgos negaisus. Šī brīža teorija to izskaidro tā – apkārtnē, kur valda negaiss, atrodas unikāli V veida kalni, kas lieliski notver augšup ceļojošo silto gaisu no Karību reģiona. Pretī tam triecas aukstais gaiss no Andu kalniem. Kad abas gaisu masas satiekas, tad rodas negaisa mākonis. Negaisu pastiprina arī metāna gāzes, kas ceļas no Marakaibo ezera. Gāzu saturs gaisā maina tā elektrovadītspēju, kas rada ideālus apstākļus ilgstošam negaisam.
1906. gadā negaiss pazuda uz vairāk nekā trim nedēļām pēc tam, kad reģionu piemeklēja zemestrīce un cunami. 2010. gadā El Ninjo ietekmē negaisa apmēri arī samazinājās. Vietējie iedzīvotāji atzīmē, ka negaisa stiprums pēdējo gadu laikā samazinās. Viņi domā, ka tas ir lielo mežu izciršanas un vietējas upes gultnes izmainīšanas dēļ. Tas viss parāda to, cik jūtīgi apkārtējas vides izmainīšana var ietekmēt šī negaisa veidošanos. Ja negaiss pazudīs, tad planēta zaudēs ne tikai unikālu dabas parādību. Tas parādīs, ka notiek klimata izmaiņas. Zibens izlādes laikā tāpat rodas ozons, kas pasargā mūs no kaitīgā ultravioletā starojuma, un droši var teikt, ka Katatumbo upes reģions Venecuēlā ir viens no lielākajiem ozona ražotājiem uz planētas.